mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zimowy Rajd Dolnośląski

Zimowy Rajd Dolnośląski

Wielkie ściganie na Dolnym Śląsku

Już w najbliższy piątek startuje 15-nasty Zimowy Rajd Dolnośląski, jest to pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wygląda jednak na to, że impreza będzie miała bardziej wiosenny charakter. W tej chwili na trasie nie ma śniegu i nie przewiduje się dużych opadów.

Zapowiada się ostra rywalizacja samochodów klasy WRC, Janusza Kuliga i Jarosława Barana (Ford Focus WRC), Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego (Peugeot 206 WRC). Do walki o zwycięstwo na pewno włączy się Leszek Kuzaj z Andrzejem Górskim (Toyota Corolla WRC) oraz Łukasz Sztuka ze Zbigniewem Cieślarem (Seat Cordoba WRC).Tomasz Kuchar z Maciejem Szczepaniakiem (Hyundai Accent WRC). Na razie nieprzewidywalne są wyniki A-grupowego Mitsubishi Lancera, którym pojedzie Tomasz Czopik z Łukaszem Wrońskim, jednak jak mówił sam kierowca, będzie starał się uciekać przed silnymi N-kami i gonić samochody WRC.

W grupie N faworytami są trzy załogi jadące, Lancerami ze stajni Zbigniewa Steca. Są to Marcin Turski z Dariuszem Burkatem, Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Damian Gielata z Maciejem Baranem.

Zimowy rajd Dolnośląski rozpocznie się w piątek o godzinie 8.00 w Kłodzku. Przez dwa dni zawodnicy będą mieli do przejechania 522 km, w tym 201 kilometrów podzielonych na szesnaście odcinków specjalnych. Meta rajdu znajduje się w Kłodzku, a pierwsza załoga powinna pojawić się na niej w sobotę o godzinie 14.04. Do Rajdu Zimowego zgłoszonych zostało 58 załóg.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.