mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Źle z jakością paliw

Źle z jakością paliw

10,7 proc. przebadanych próbek paliwa nie spełnia wymagań określonych w przepisach prawa. Od maja do grudnia 2004 roku badaniem objęto 1898 stacji paliw oraz 60 hurtowni.

Obowiązująca od 18 marca 2004 roku ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ciekłych i biopaliw wprowadziła zasady nadzoru nad tym sektorem rynku. Celem regulacji jest wyeliminowanie z obrotu paliw niespełniających wymagań jakościowych.

Wyniki ostatniej kontroli przeprowadzonej przez podległą Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Inspekcję Handlową, która pobrała do analiz 4055 próbek, nie są optymistyczne. Średnio 10,7 proc. z nich nie spełniało wymagań jakościowych określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w województwach: śląskim (21,75 proc.) i lubelskim (15,13 proc.). Relatywnie najlepsze wyniki przeprowadzonych badań uzyskano w  województwach: warmińsko-mazurskim (3,63 proc.) oraz podlaskim (4,05 proc.).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.