mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Złota Kierownica 2004 (Goldenes Lenkrad 2004) dla nowego Colta

Złota Kierownica 2004 (Goldenes Lenkrad 2004) dla nowego Colta

Jedna z najbardziej prestiżowych motoryzacyjnych nagród na arenie międzynarodowej powędrowała wczoraj do Mitsubishi Motors.

Złota Kierownica 2004 (Goldenes Lenkrad 2004) dla nowego Colta

Podczas uroczystości w auli Ullstein wydawnictwa Axel Springer w Berlinie, na którą przybyło około 400 przedstawicieli świata biznesu, polityki, mediów i sportu, nagrodę odebrał pan Akira Kijama, Dyrektor Generalny, Szef Operacji Produktowych, Mitsubishi Motors Corporation.

W ankiecie, która poprzedziła finał, czytelnicy “BamS” wybrali 5 samochodów w różnych klasach, spośród których ostatecznego zwycięzcę wskazało jury. Przeciwko Coltowi w klasie 1. (auta małe) stawały Fiat Idea, Kia Picanto, Lancia Musa, Peugeot 1007, Renault Modus i Smart Forfour. Colt zrobił największe wrażenie na jurorach – przede wszystkim w kategoriach jakości wykonania, wszechstronności, komfortu, przestronności wnętrza i łatwości obsługi.

Niezależne jury składa się z 24 renomowanych ekspertów, zawodowców ze świata sportów motorowych i innych znanych osobistości. Kierowcy wyczynowi oceniali cechy związane z dynamiką jazdy, jak osiągi silnika i własności jezdne, eksperci techniczni oceniali jakość wykonania, bezpieczeństwo, koszty napraw i przyjazność wobec środowiska. Ci z członków jury, którzy nie są ekspertami motoryzacyjnymi, sławne osobistości, przyznawali punkty za design karoserii i wnętrza, łatwość obsługi, komfort, przestronność wnętrza i stosunek ceny do wartości auta.

Nagroda “Złotej Kierownicy” przyznawana jest od roku 1976 – w tym roku po raz 29. Nagroda ma szczególne znaczenie, nie tylko ze względu na to, że wiąże się z ogromną popularnością i odzewem medialnym. Jako najlepiej sprzedawana w Europie gazeta, “Bild am Sonntag“ ma obecnie sprzedawany nakład 2,1 mln egzemplarzy, a czytelnictwo sięgające 10,8 mln osób (IVW).

W przeszłości Mitsubishi Motors zdobywało nagrodę “Złotej Kierownicy” już trzykrotnie – w roku 1984 za model Galant, w 1988 za Colta drugiej generacji i w 1992 za drugą generację swego off-roadowego klasyka, Pajero.

Tematy w artykule: Zlota Kierownica

Podobne wiadomości:

"Złota kierownica" powędruje do...

Aktualności 2011-11-10

"Złote kierownice" rozdane

Aktualności 2012-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.