mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w Radzie Nadzorczej

Zmiany w Radzie Nadzorczej

14 stycznia br. w Gdańsku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos SA. Podczas posiedzenia podjęto m.in. decyzję o zmianach w składzie Rady Nadzorczej.

Nowymi członkami zostali: Katarzyna Dawidczyk, która objęła funkcję przewodniczącej RN, Cezary Nowosad oraz Janusz Rachoń. W/w osoby zastąpią odwołanych członków RN: Stanisława Łańcuckiego, Zygmunta Parczewskiego i Jacka Namieśnika.

Akcjonariusze zdecydowali ponadto o przerwie w obradach NWZA do 4 lutego br., kiedy to zostaną podjęte pozostałe uchwały objęte porządkiem obrad dzisiejszego NWZA, w tym również uchwała w sprawie wyrażenia zgody na wprowadzenie akcji spółki do publicznego obrotu papierami wartościowymi i do obrotu giełdowego.

Debiut giełdowy spółki w planowanym terminie urealniła zawarta umowa sprzedaży posiadanych przez Naftę Polską SA akcji trzech rafinerii południowych oraz Petrobaltiku Grupie Lotos. Po jej wejściu w życie, uwarunkowanym uzyskaniem zgód korporacyjnych, co powinno nastąpić w lutym, planowane podwyższenie kapitału zakładowego Grupy Lotos stanie się bezprzedmiotowe.

Grupa Lotos zakończyła rok 2004 zyskiem netto, szacowanym na około pół miliarda złotych. Zatrudnienie w Grupie kapitałowej Lotos wzrosło od 2001 r. o 1200 pracowników i osiągnęło stan blisko 3300 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.