mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Pojawiły się pierwsze przesłanki, które dotyczą przepisów w WRC na sezon 2017. Za dwa lata mają pojawić się nowe regulacje, na które wyczekuje powracająca do startów w rajdach Toyota.

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok
Co przyniesie sezon 2017? Po pierwsze możemy spodziewać się szerszych samochodów. W sumie auta "urosną" o 55 mm. Przód i tył auta zwiększą swoją szerokość o odpowiednio 60 mm i 33 mm maksymalnie. Kibice mogą spodziewać się bardzo dużych tylnych spojlerów, te według nowych przepisów będą mogły wystawać poza obrys tylnego zderzaka. Odległość ta nie będzie mogła być większa niż 50 mm.

Waga samochodów zostanie obniżona o 25 kg, zaś moc silników 1,6-litrowych turbo wzrośnie z 300 KM do 380 KM. To za sprawą zmian m.in. w wielkości zwężki turbosprężarki z 34 do 36 mm i podniesienia maksymalnego ciśnienia doładowującego do 2,5 bara.

Większe skrzydło, szerszy body kit dadzą lepszy docisk auta. Poprawi się przyczepność, co wraz z zwiększoną moc da wyższe prędkość na trasach. Czasy na porównywalnych OESach będą zdecydowanie lepsze. Pojawia się pytanie, który zespół najszybciej dostosuje się do zmian regulaminowych. Toyota już testuje i dzięki temu może mieć przewagę nad resztą stawki, ale finalnie w sezonie 2017 może zrealizować się inny scenariusz.

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.