mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmieniony Renault Master

Zmieniony Renault Master

W związku ze zmieniającym sie zapotrzebowaniem na samochody dostawcze Renault wprowadza do sprzedaży zmodernizowany model Master.

Zmieniony Renault Master

Model ten wprowadzony pod koniec 1997 roku został na nowo zaprojektowany, zwiększony został komfort jazdy, bezpieczeństwo, wprowadzono nowe silniki i zmniejszono koszty utrzymania pojazdu. Wnętrze nowego modelu ma być bardziej funkcjonalne i wygodne, powinno zapewnić więcej miejsca do pracy w podróży. Deska rozdzielcza jest wzorowana na Traficu lecz została przeprojektowana, by zapewnić więcej komfortu podróżującym. Dźwignia skrzyni biegów znajduje się przy kierownicy zapewniając łatwiejszy dostęp z kabiny do części tylnej. Siedzenia są regulowane w trzech różnych pozycjach, kierownica ma większą średnicę, co też zapewnia łatwiejsze prowadzenie pojazdu.
Na komfort jazdy wpływ mają także komputer pokładowy, tempomat umożliwiający utrzymanie jednakowej prędkości wybranej przez kierowcę, zapalniczka, cyfrowy zegar i termometr. System schowków w kabinie został tak zaaranżowany, by kierowca miał możliwość trzymać najważniejsze dokumenty pod ręką. W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się schowek, w którym mieszczą się dokumenty o rozmiarze A4. Schowek od strony pasażera ma pojemność 5,2 litra, po obu końcach deski rozdzielczej znajdują się uchwyty na napoje.
Jak zwyle Renault poświęcił dużo wysiłku dla zwiększenia bezpieczeństwa. W standardzie znajduje się ABS i EBD, które wraz z zastosowanymi hamulcami skracają czas hamowania. Do wyboru są jedna lub dwie przednie poduszki powietrzne, trzypunktowe pasy posiadają ograniczniki napięcia. W przyszłym roku Master będzie także wyposażony w czujniki ułatwiające parkowanie.
Kupujący model Master będą mieli do wyboru cztery wersje silnikowe, wszystkie diesla, w tym dwie nowe: 3,0 dCi 140 KM z przyspieszeniem od 0 do 100 m/h w 13,4 sekundy oraz 2,5 dCi 100 KM.
Kupujący będą także mieli do wyboru rozmiary nowego modelu, długość od 4,89 m do 5,89 m, zaś wysokość od 2,25 do 2,72. Pojemność części ładownej zależna od wybranych rozmiarów auta waha się od 8 do 13,9 m3. Dostępne będą też inne wersje Mastera, jako np.: karetka, bus czy chłodziarka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.