1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Znamy cenę nowego Renault Zoe

Znamy cenę nowego Renault Zoe

Renault Zoe przeszło niedawno gruntowną przemianę, która zaowocowała większym zasięgiem i mocą silnika. Poznaliśmy już cenę elektrycznego modelu.

Znamy cenę nowego Renault Zoe
Nowe Renault Zoe to najlepiej sprzedający się na rynku europejskim elektryczny miejski samochód. Wiele wskazuje na to, że również w Polsce ma on szanse odnieść sukces. Oczywiście w segmencie aut elektrycznych, który u nas zaledwie raczkuje.

Renault Zoe z dopłatą

Renault, który jest niekwestionowanym liderem sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie, wprowadza obecnie na polski rynek nową wersję trzeciej generacji modelu Zoe. Jest to odmiana R135 w wyposażeniu na poziomie Zen.

Polski importer ustalił jego cenę na poziomie 124 900 zł, co pozwoli na skorzystanie z 30-procentowego wsparcia zakupu ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, w ramach dopłat wprowadzanych przez rząd od nowego roku.

Mówimy tu o dopłatach do kwoty 37 500 złotych. Przy cenie wynoszącej 124 900 zł oznacza to, że 135-konne Renault Zoe Zen można będzie mieć za kwotę 87 430 złotych. Jest to wciąż spora kwota jak za miejskie auto, ale z drugiej strony niewiele tańsze jest Renault Clio w topowej wersji wyposażenia.

Renault Zoe Zen R135 ma w wyposażeniu między innymi takie elementy, jak:

  • 10-calowy ekran wirtualnych zegarów,
  • system multimedialny EASY LINK z 7-calowym ekranem, radioodtwarzacz DAB, łączność Bluetooth i kompatybilność z Android Auto i Apple CarPlay,
  • tapicerka materiałowa z tkanin z recyklingu,
  • 16-calowe alufelgi,
  • klimatyzacja manualna,
  • reflektory LED.

Renault Zoe R135 – silnik i napęd

Nowe Renault Zoe wyposażone zostało w większy akumulator o pojemności 52 kWh. Taki zapas powinien wystarczyć na przejechanie ponad 390 kilometrów, według normy WLTP. Jak pokazują pierwsze testy, jest to możliwe, przy zachowaniu oszczędnego stylu jazdy i w optymalnych warunkach pogodowych.

W nowym Zoe, oprócz znanego już silnika o mocy 110 KM w wersji R110, znajdziemy jednostkę dysponującą mocą 135 KM (wersja R135) i momentem obrotowym 245 Nm. Przy masie samochodu wynoszącej 1,5 tony, przyspieszenie od 0 do 100 km/h jest na przyzwoitym poziomie 9,5 sekund.

Ładowanie akumulatora Renault Zoe odbywa się za pomocą jednego z dwóch gniazd, które umieszczono z przodu, pod logo Renault. Możliwe jest ładowanie na wiele sposobów, począwszy od jednofazowego domowego gniazdka, na 50-kilowatowej ładowarce prądu stałego skończywszy. Zoe jest zarazem jedynym (obok nowych Tesli) samochodem elektrycznym, który już w standardzie obsługuje ładowanie prądem zmiennym o mocy 22 kW.


Podobne wiadomości:

Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego SUV-a

Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego...

Aktualności 2022-11-22

Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy elektryczny SUV

Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy...

Aktualności 2022-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!