1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.

Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

PKN Orlen uruchamia dwie stacje paliw pod szyldem dawnych marek - CPN i Petrochemii Płock. Ta pierwsza, pomarańczowo-biała, stanie na warszawskiej Pradze, natomiast niebiesko-biały obiekt z logo Petrochemii Płock znajdzie się w Bodzanowie koło Płocka.

Na obecnym etapie projekt dotyczy dwóch stacji – w Warszawie (CPN) i w Bodzanowie koło Płocka (Petrochemia Płock). Ich przekształcenie z obiektów Orlenu na te sprzed dwudziestu lat powinno zostać zakończone do końca tygodnia. Tak naprawdę zostały już ostatnie szlify.

Charakterystyczne logotypy marek CPN i Petrochemii Płock pojawią się m.in. na dystrybutorach, pylonach z cenami oraz na budynku obu stacji. Jedno, czego nie zobaczymy na starych-nowych stacjach, to analogowe dystrybutory. W obiektach dostępna będzie natomiast podstawowa oferta gastronomiczna, w tym kawa i hot-dogi.

Kultowe logo CPN to zestawienie pomarańczowych trzech liter, z których forma nawiązywać miała do kształtu dystrybutora paliwowego. Rozpoznawalność stacji CPN jest dziełem Ryszarda Bojara, wspólnie ze Stefanem Solikiem i Jerzym Słowikowskim.

Do dziś uznaje się, że identyfikacja wizualna CPN jest jedną z najlepszych w historii polskiego wzornictwa przemysłowego i użytkowego. Księga identyfikacji wizualnej CPN w czasie powstawania była jednym z pierwszych tego typu opracowań w Polsce.

Tematy w artykule: stacja benzynowa stacja paliwowa

Podobne wiadomości:

Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Koronawirus a bezpiecznie tankowanie...

Bezpieczna jazda 2020-03-24

Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Mirai wprowadza do Polski technologię samochodów na wodór
Toyota Mirai wprowadza do Polski technologię samochodów na wodór
Auta elektryczne to najbliższa przyszłość. Obecnie krystalizują się główne drogi dojścia do bezemisyjnej motoryzacji. Bezwzględnie grupę aut miejskich opanują elektryczne samochody akumulatorowe, ale wiele mówi się też o ogniwach wodorowych.