mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.

Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

PKN Orlen uruchamia dwie stacje paliw pod szyldem dawnych marek - CPN i Petrochemii Płock. Ta pierwsza, pomarańczowo-biała, stanie na warszawskiej Pradze, natomiast niebiesko-biały obiekt z logo Petrochemii Płock znajdzie się w Bodzanowie koło Płocka.

Na obecnym etapie projekt dotyczy dwóch stacji – w Warszawie (CPN) i w Bodzanowie koło Płocka (Petrochemia Płock). Ich przekształcenie z obiektów Orlenu na te sprzed dwudziestu lat powinno zostać zakończone do końca tygodnia. Tak naprawdę zostały już ostatnie szlify.

Charakterystyczne logotypy marek CPN i Petrochemii Płock pojawią się m.in. na dystrybutorach, pylonach z cenami oraz na budynku obu stacji. Jedno, czego nie zobaczymy na starych-nowych stacjach, to analogowe dystrybutory. W obiektach dostępna będzie natomiast podstawowa oferta gastronomiczna, w tym kawa i hot-dogi.

Kultowe logo CPN to zestawienie pomarańczowych trzech liter, z których forma nawiązywać miała do kształtu dystrybutora paliwowego. Rozpoznawalność stacji CPN jest dziełem Ryszarda Bojara, wspólnie ze Stefanem Solikiem i Jerzym Słowikowskim.

Do dziś uznaje się, że identyfikacja wizualna CPN jest jedną z najlepszych w historii polskiego wzornictwa przemysłowego i użytkowego. Księga identyfikacji wizualnej CPN w czasie powstawania była jednym z pierwszych tego typu opracowań w Polsce.

Tematy w artykule: stacja benzynowa stacja paliwowa

Podobne wiadomości:

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Kuga - premiera
Nowy Ford Kuga - premiera
Ford Kuga trzeciej generacji ujrzał światło dzienne. Pod maskę trafią aż trzy rodzaje napędu hybrydowego, a stylistyka jest iście rewolucyjna.