mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żółte Anioły ADAC 2013 rozdane

Żółte Anioły ADAC 2013 rozdane

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród na niemieckim rynku motoryzacyjnym - Gelber Engel - została właśnie przyznana w pięciu kategoriach. Ulubionym autem naszych zachodnich sąsiadów została nowa generacja Mercedesa A-klasy.

Żółte Anioły ADAC 2013 rozdane
Niemiecki automobilklub ADAC przyznaje nagrody Żółty Anioł/Gelber Engel już od dziewięciu lat. Duży zasięg oraz liczba głosujących (w tym roku ok. 19 milionów Niemców) sprawia, że prestiż tej nagrody na niemieckim rynku jest naprawdę duży. ADAC przyznaje nagrody w pięciu kategoriach, w tym na najlepsze auto (Ulubione auto Niemców) głosują czytelnicy magazynu ADAC Motorwelt oraz użytkownicy strony internetowej automobilklubu.

W tegorocznej edycji w głosowaniu wzięło udział ponad 50 modeli 28 różnych marek. Aby zakwalifikować się do tego grona musiały być to całkowicie nowe bądź gruntownie odmienione modele, które w minionym roku zadebiutowały na niemieckim rynku.

W najważniejszej kategorii, na najlepsze auto, zwycięstwo odniósł Mercedes klasa A, która w głosowaniu wyprzedził Volkswagena Golfa VII oraz BMW serii 3.

Najlepszą jakością spośród ubiegłorocznych nowości rynkowych może pochwalić się z kolei Audi A3, które zostało szczególnie docenione za moc, oszczędność oraz niezawodność. Co ciekawe, w tej kategorii Audi może pochwalić się największą liczbą swoich modeli w czołówce. Drugie miejsce w rankingu zajęło Audi A6, a piąte Audi A4.

W kategorii "innowacje i środowisko" największe uznanie zyskała trzycylindrowa jednostka benzynowa Volkswagena przystosowana do zasilania gazem ziemnym (CNG). Na drugim miejscu uplasował się system hamulcowy BAS Plus firmy Daimler. I wreszcie trzecie miejsce przypadło fotelowi, który ułatwia wsiadanie i wysiadanie do auta osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Najlepszym autem przyszłości wybrane zostało BMW 520d EfficientDynamics Edition Blue Performance. Doceniono niskie zużycie paliwa - 4,5 l/100 km wg danych producenta i 4,99 l/100 km w testach ADAC - przy dość masywnej sylwetce. Dwa kolejne miejsca na podium przypadły modelom Toyoty - Priusowi plug-in oraz hybrydowemu Yarisowi.

I wreszcie w ostatniej kategorii - osobowość roku - zwyciężył Ferdinand Piech, przewodniczący rady nadzorczej Volkswagena, za jego wizjonerskie podejście do całej branży motoryzacyjnej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 108 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 97 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 5
BMW Seria 5
Cena podstawowa już od: 199 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW Serii 8 Convertible - premiera

BMW Serii 8 Convertible - premiera

Premiery 2018-11-13

Bram Schot nowym prezesem Audi

Bram Schot nowym prezesem Audi

Aktualności 2018-12-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wady wzroku u kierowców
Wady wzroku u kierowców
Jak wynika z badań, nawet dwie trzecie kierowców w Polsce nie jest świadomych swojej wady wzroku lub korzysta ze źle dobranych okularów. To poważne zagrożenie.