mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zwycięstwo trzeci raz z rzędu

Zwycięstwo trzeci raz z rzędu

Grzegorz Grzyb i Przemysław Mazur, wygrali klasyfikację super 1600 w 30. Rajdzie Kormoran. To trzecie z rzędu zwycięstwo ich i Suzuki Ignis Super 1600 w tegorocznych mistrzostwach Polski.

Zwycięstwo trzeci raz z rzędu

Grzegorz Grzyb i Przemysław Mazur reprezentujący barwy zespołu Shell Helix Powszechny Dom Kredytowy Rally Team, wygrali klasyfikację super 1600 podczas zakończonego w niedzielę 30. Rajdu Kormoran. Jadący Suzuki Ignis Super 1600 zawodnicy wygrali 7 z 14 rozegranych odcinków specjalnych i po raz trzeci z rzędu triumfowali w klasyfikacji super 1600 w Rajdowych Mistrzostwach Polski. Przez cały rajd ich przewaga nie była ani razu zagrożona, mogli sobie nawet pozwolić na nieco wolniejszą jazdę na 4. ostatnich odcinkach rajdu. W klasyfikacji generalnej Grzyb i Mazur zajęli znakomite 6. miejsce, wyprzedzając kilka załóg jadących samochodami z napędem na cztery koła.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, wszystko przebiegło po naszej myśli. Od początku narzuciliśmy dość ostre tempo, a nasze Suzuki spisywało się bez zarzutu. Mieliśmy oczywiście mnóstwo różnych przygód, ale auto nas nie zawiodło. Choć pod koniec pierwszego dnia wysiadły nam tylne amortyzatory, ale już na drugi etap mieliśmy nowe. Mam dodatkową satysfakcję, bo na tak krętym i grząskim rajdzie udało nam się wygrać z kilkoma załogami w samochodach czteronapędowych. Jeszcze raz potwierdziło się, że Suzuki Ignis Super 1600, to znakomity samochód także na nawierzchniach szutrowych – powiedział Grzegorz Grzyb na mecie rajdu.

W klasyfikacji mistrzostw Polski, w klasie super 1600, załoga Shell Helix Powszechny Dom Kredytowy Rally Team umocniła się na prowadzeniu i ma teraz 4 punkty przewagi nad drugim w tabeli Sebastianem Fryczem. W klasyfikacji generalnej utrzymali 5. miejsce. Po raz czwarty Grzegorza Grzyba, Przemysława Mazura i Suzuki Ignis będzie można zobaczyć już za dwa tygodnie podczas Rajdu Nikon – czwartej rundzie mistrzostw Polski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.