mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Mobilna Dystrybucja" autami Iveco

"Mobilna Dystrybucja" autami Iveco

Amerykański koncern Cargill, światowy lider w produkcji pasz, wprowadza system "Mobilnej Dystrybucji". Zakłada on bezpośrednie dotarcie do klientów indywidualnych w całym kraju.

Do realizacji pomysłu stworzono pojazdy bazujące na podwoziach Iveco Daily 65C15, ze specjalnie przygotowanymi zabudowami skrzyniowymi - kurtynowymi produkcji firmy Plandex. Pojazdy napędzane są silnikami pojemności 2800 ccm, o mocy 146 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Napęd przenoszony jest przez skrzynię biegów o 6-ciu przełożeniach (plus bieg wsteczny). Zewnętrzne wymiary zabudowy (długość/szerokość/wysokość) to 5300/2200/1900 mm. Dodatkowo pojazdy wyposażono w specjalny sygnał dźwiękowy, który ma informować o obecności pojazdu w danym miejscu.

Szacunkowo zapotrzebowanie dealerów firmy Cargill ocenia się w tym roku łącznie na około 130 pojazdów. W dniu 15 maja w siedzibie firmy Uni-Truck w Nadarzynie odbyło się uroczyste przekazanie drugiej partii pojazdów. Prezes Iveco Poland, Natale Rigano, wręczył symboliczne kluczyki Panu Wojciechowi Kalickiemu, Wiceprezesowi firmy Cargill. Lwią część dostawy obsługuje firma Fortis Lease, która dla uczestników programu mobilnej dystrybucji przygotowała bardzo atrakcyjne warunki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.