mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > "Ropa za żywność" - ONZ przyjął kandydaturę PKN ORLEN

"Ropa za żywność" - ONZ przyjął kandydaturę PKN ORLEN

PKN ORLEN S.A. został zarejestrowany w Biurze ds. Iraku ONZ jako narodowy importer ropy z Iraku.

Koncern tym samym pomyślnie przeszedł komisyjną kwalifikację ONZ i zyskał możliwość uczestnictwa w programie. Szczegóły dotyczące ostatecznej formy udziału krystalizują się „na bieżąco” w zależności od zgłoszonego przez Irak zapotrzebowania ale już sam fakt rejestracji PKN ORLEN S.A. jest wyrazem uznania wartości i wiarygodności koncernu.

Intencją firmy, w porozumieniu i za aprobatą Ministerstwa Rolnictwa, jest możliwość wykorzystania szansy zagospodarowania polskich nadwyżek w produkcji artykułów żywnościowych, w zamian za uzyskanie możliwości sprzedaży ropy wydobywanej w Iraku. Tym samym, uczestnicząc w obrocie surowcem koncern może zdobyć dodatkowe doświadczenie w zakresie obrotu handlowego ropą naftową.

Firmy zakwalifikowane do udziału w programie na wezwanie koordynatorów ONZ zgłaszają możliwość dostarczenia określonych towarów żywnościowych, za które rekompensatą ma być ropa naftowa. Wszystko odbywa się na zasadach przetargu. Ostatecznym dostawcą na konkretne wezwanie jest w efekcie firma, która jest w stanie zaproponować najlepsze warunki wymiany.

ONZ deklaruje, że program „Ropa za żywność” będzie realizowany przez pół roku, a jego wartość szacowana jest na 1 mld USD.

Innym aspektem naszej działalności związanej z sytuacją w Iraku jest porozumienie o współpracy w zakresie odbudowy zniszczeń powojennych podpisane miesiąc temu z firmą POLIMEX CEKOP, do którego dołączyły również: BUDIMEX S.A., ALSTOM S.A., Energomontaż -Południe S.A. i ENERGOBUDOWA S.A. W sumie grupa tak silnych korporacji tworzy szeroki zakres możliwości inwestycyjnych i usługowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.