mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > colt-concept-coupe-cabrio

colt-concept-coupe-cabrio

W skrócie 4C. Tak można by nazwać nowy pomysł Mitsubishi na podkopanie rynkowej pozycji Opla Tigry Twin-Top, Peugeota 206 CC czy Forda Streetka. Na wiosennych targach w Genewie przekonamy się, jak bardzo jest to możliwe.

colt-concept-coupe-cabrio

Również Citroen C3 Pluriel, Mini Cabrio i Smart Cabrio mogą poczuć ciepły oddech na plecach, a raczej na klapach swoich składanych dachów. Wszystko przez Colta. Niedawno zaprezentowany, mały pistolet Mitsubishi już niedługo pokazany zostanie w wersji coupe-cabrio. Za półtora miesiąca, 1 marca ruszają targi w Genewie. W tym roku będzie to pierwsza z cyklu europejskich, duża wystawa samochodowa.

Tak jak i inne koncerny, tak i Mitsubishi przygotowuje na nią pokazowe auta. W tym przypadku mamy do czynienia z poważnym projektem. Auto, opracowane wspólnie z włoskim centrum stylistyczno-produkcyjnym Pininfarina, bazujące na już dostępnym w Europie modelu Colt, jest wersją rozwojową pokazanego w 2003 roku CZ2 Cabriolet. Jak widać Japończycy nie zarzucili tego pomysłu.

I słusznie. Trendy rynkowe w Europie (czy było brane pod uwagę ocieplenie klimatu?), wskazują na ciągle rosnące zapotrzebowanie na małe samochody i wraz z tym można spodziewać się coraz liczniejszej grupy nabywców chcących wyróżnić się z tego tłumu. Dowodem na to może być chociażby zastąpienie materiałowego dachu z poprzedniej wersji, składanym, sztywnym w obecnej odmianie. Zwiększa to znacznie użyteczność i poziom bezpieczeństwa auta.

Jako miejsce produkcji, lojalnie względem dotychczasowego partnera projektu, zostanie zapewne wybrany zakład Pininfariny, a część podzespołów będzie tam dostarczana z holenderskiej fabryki Japończyków - NedCar. Miejmy nadzieję, że nowy mały kabriolet podąży śladami rodzeństwa, które od debiutu w maju zeszłego roku zdobyło między innymi nagrodę "Das Goldene Lenkrad 2004" (Złota Kierownica), przyznawaną przez niemiecki "Bild am Sonntag".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.