1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Artykuł sponsorowany >
  4. Bezcenna pomoc rzeczoznawcy przy zakupie auta używanego

Bezcenna pomoc rzeczoznawcy przy zakupie auta używanego

Osoby zainteresowane kupnem samochodu z drugiej ręki koncentrują się na wyglądzie i stanie technicznym oglądanych pojazdów. Weryfikują podstawowe podzespoły, ufając, że uchroni to przed ryzykowną transakcją i nietrafionym wyborem. To dobrze, ale czy podstawowa wiedza wystarczy? Sprawdzamy, jak ułatwić sobie kupno auta używanego.

Bezcenna pomoc rzeczoznawcy przy zakupie auta używanego

Jak wygląda profesjonalna weryfikacja samochodu?

Kompleksowa ocena auta przeprowadzona przez rzeczoznawcę istotnie różni się od pobieżnej weryfikacji, którą klient – nawet będący pasjonatem motoryzacji – jest w stanie dokonać samodzielnie. Ekspert dysponuje nie tylko fachową wiedzą i doświadczeniem, ale również specjalistycznym sprzętem pomiarowym wysokiej jakości. Autotesto, które zatrudnia doradców w całej Polsce, pomogło już ponad 50 tysiącom kierowców sprawdzić, czy wymarzony samochód spełnia wymagania bezpieczeństwa.

– Wiemy, że rynek motoryzacyjny ciągle się zmienia, dlatego stale podnosimy kwalifikacje naszych pracowników oraz optymalizujemy procedury weryfikacyjne. Dzięki temu szczegółowo i wnikliwie sprawdzamy stan techniczny wskazanych aut używanych przed transakcją. Dokładnie wiesz, co kupujesz, a pomagają w tym najlepsi specjaliści w branży – tłumaczy Grzegorz Łoboda, prezes Autotesto.

Jeden z ponad 200 rzeczoznawców firmy może pojawić się w dowolnym miejscu w kraju i sporządzić szczegółowy raport uwzględniający nie tylko aktualny stan, lecz także prognozy w zakresie przyszłych napraw. Dojazd rzeczoznawcy na miejsce jest wliczony w cenę usługi, a obecność kupującego nie jest konieczna, co znacząco pozwala na rozszerzenie poszukiwań wymarzonego samochodu, oszczędność czasu i pieniędzy – potwierdzają to opinie o Autotesto, jakimi dzielą się dotychczasowi klienci. Nieodzowne jest wówczas także zaufanie. Autotesto dokłada wszelkich starań, aby je budować. Temu celowi służy m. in. unikalny w branży, certyfikowany System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Ocena obejmuje m.in. sprawdzenie historii samochodu, jego przebiegu, wyglądu zewnętrznego czy stopniazużycia najbardziej podatnych na eksploatację elementów. Poza tymi informacjami kupujący dostaje również obszerną dokumentację fotograficzną oraz recenzję jazdy próbnej. Zanim jednak ekspert podejmie się sprawdzenia auta, przeprowadza podwójną weryfikację aktualności oferty, kontaktując się ze sprzedającym i potwierdzając termin wizyty. Jeżeli mimo wszystko auto zostanie sprzedane przed oględzinami, usługa pozostaje ważna – nie przepada, a klient może wskazać inny samochód do weryfikacji.

24 godziny i wszystko jasne

Warto mieć na uwadze, że ryzyko problematycznego zakupu wiąże się nie tylko z ewentualnymi wadami ukrytymi auta lub jego wypadkową przeszłością. Kłopoty czekają kupującego także wtedy, gdy nie sprawdzi należycie formalnego statusu kupowanego samochodu.Procedury weryfikacji obowiązujące w pracy Rzeczoznawców Autotesto zakładają szczegółowe sprawdzenie dokumentów pojazdu i całej jego historii w bazach danych. Eliminuje to możliwość kupna samochodu obciążonego wadami prawnymi czy innymi problemami natury formalnej takimi jak np. cofnięty licznik, niezapłacone podatki czy brak ważnego przeglądu. Istotną informacją jest także to, że opinie Autotesto można uzyskać już w 24 godziny, niezależnie od miejsca postoju samochodu.

Raport, który ułatwia negocjacje cenowe

Pomoc w dokonaniu decyzji to nie jedyny obszar, w którym kupujący może wykorzystać eksperckie opinie. Autotesto zwraca uwagę, że wnioski z oględzin mogą być nieocenionym wsparciem w negocjacjach ze sprzedającym. Pełen zakres usług świadczonych przez ekspertów marki możesz sprawdzić na www.autotesto.pl.

Zdarza się, że mimo słabszych punktów pojazd jest warty zakupu. Świadomość minusów samochodu otwiera wówczas pole do rozmowy na temat obniżenia oczekiwanej przez sprzedającego ceny. Doświadczony rzeczoznawca dostarcza klientowi gotowe argumenty do użycia w negocjacjach. Zawsze są one poparte bezdyskusyjnymi konkretami, na przykład specjalistycznymi pomiarami szczelin i lakieru.

Ubezpieczenie po zakupie – nowość na rynku

Wśród kierowców krążą opowieści o samochodach, w których w krótkim czasie po zakupie ujawniły się różnego rodzaju wady. Warto pamiętać, że w większości przypadków konsultacja z ekspertem może pomóc uniknąć zakupu auta z ukrytymi wadami. Specjaliści Autotesto idą o krok dalej, chcąc jak najlepiej zadbać o komfort i wsparcie nabywcy nie tylko przed, ale także po zakupie używanego pojazdu:

– Jako jedyni na rynku możemy zaoferować klientom ubezpieczenie od kosztów napraw auta używanego. Do tej chwili taki przywilej mieli tylko nabywcy nowych samochodów. Osoby, które skorzystały z naszej usługi przed zakupem pojazdu używanego, za jedyne 149 zł miesięcznie mogą wykupić ubezpieczenie od napraw. Działa to na tej samej zasadzie co ubezpieczenie telefonu od stłuczenia w nim szybki. To duża innowacja – tłumaczy CEO Autotesto Grzegorz Łoboda.

Wybór samochodu używanego to popularna praktyka, ale wciąż spory wydatek zwłaszcza teraz, gdy rynek pojazdów używanych się skurczył, a ceny znacząco wzrosły. Kupujący często gromadzą fundusze na kolejne auto latami, dlatego warto wziąć pod uwagę pomoc rzeczoznawcy, a także ubezpieczyć się od nieprzewidzianych wydatków – w końcu kupujemy auto, którego części są w ciągłej eksploatacji. Przygotowanie drobiazgowego raportu przez eksperta to gwarancja spokoju i dobrej inwestycji.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!