1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Artykuł sponsorowany >
  4. Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko.

Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko.

Każdego lata obserwujemy coraz większe zainteresowanie wypożyczeniem samochodu na wakacje. Spore ożywienie występuje już w na przełomie maja i czerwca. W lipcu i sierpniu obłożenie aut sięga poziomu  90-92% i jest to poziom optymalny. Zdecydowanie coraz częściej Polacy wybierają się na wakacje lub na weekendy wypożyczonym samochodem. Oznacza to, że usługa jest coraz bardziej popularna w naszym kraju – podkreśla Rafał Olszewski, kierownik wynajmu krótkoterminowego w wypożyczalni Express.

Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko.
Wciąż istotną grupę klientów wypożyczalni stanowią Polacy pracujący lub mieszkający za granicą, którzy przylatują na urlopy i zamówiony samochód odbierają z lotniska lub coraz popularniejszego ostatnio miejsca  - wybranego dworca PKP. Zazwyczaj wypożyczają samochód na ponad dwa tygodnie. Wynajmy turystów zagranicznych są zwykle krótsze. W sezonie urlopowym dużym powodzeniem cieszą się samochody popularnej klasy C jak np. Fors Focus czy Hyundai i30, a także wersje kombi, z uwagi na bardzo dobrą ofertę cenową wynajmu. Niemniejsze zainteresowane znajdują samochody siedmio, a nawet dziewięcioosobowe, które często wypożyczają wspólnie dwie lub trzy rodziny wyjeżdżające na wakacje zagraniczne. To decyzja uzasadniona, jeśli weźmie się pod uwagę koszty paliwa, a zwłaszcza opłaty za przejazd autostradami. Zainteresowanie wynajmem tego typu samochodami w okresie letnim jest na tyle duże, że Klienci dokonywali rezerwacji z kilkutygodniowym, a nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W okresie wakacyjnym nie brakuje także krótkich, kilkudniowych wynajmów w celach służbowych.

Wszystkie modele z klimatyzacją
Warto podkreślić, iż w ofercie wypożyczalni Express wszystkie dostępne modele wyposażone są w klimatyzację. Chevrolet Spark – najpopularniejszy model w najmniejszej klasie wynajmu A+ jest dostępny z klimatyzacją w cenie 79 zł za 1 dobę wynajmu.

Ile kosztuje wynajem
Cena wynajmu jest uzależniona od klasy modelowej i liczby dni wynajmu, następnie od detali jakie są ważne dla Klienta, np. miejsce odbioru, zwrotu samochodu, wyposażenie dodatkowe.

Cena za dobę najmu, np. pojazdu w klasie C wynosi 99,99 zł brutto. Do ceny należy doliczyć jednorazową opłatę przygotowawczą w kwocie 50 zł brutto. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg km. Tak więc jeśli Klient chciałby wynająć tej klasy samochód np. na 5 dni to zapłaci 549,95 zł. Kwota wynika z wyliczenia : 5 dób x 99,99 zł + 50 zł jednorazowa opłata przygotowawcza.

Należy zaznaczyć, iż korzystając z usługi wynajmu pojazdów trzeba liczyć się z tym, że wypożyczalnia poprosi o depozyt, w tej sytuacji wartości 1000 zł, który zostanie zwrócony po oddaniu auta. W sytuacji wystąpienia szkody jakiej nie pokrywa ubezpieczenie pojazdu lub użytkownik dokonał uszkodzenia auta z własnej winy, depozyt pokrywa koszty ewentualnych napraw.
 
Cennik wynajmu dla wszystkich klas wygląda następująco:
Klasa samochodu
Przykładowy model
Cena brutto za 1 dobę wynajmu
A+
Chevrolet Spark
PROMOCJA 79 zł cena regularna 119 zł
C
Hyundai i30, Opel Astra, Ford Focus
PROMOCJA 99,99 zł cena regularna 145 zł
C+
Hyundai i30 diesel, Skoda Octavia diesel, Volkswagen Golf diesel
159 zł
D
Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Opel Vectra
189 zł
D+
Ford Mondeo Automat, Volkswagen Passat Automat
209 zł
E
Mercedes-Benz Klasa C 180
PROMOCJA  219 zł cena regularna 460 zł
M
Peugeot Partner 5-osobowy, Citroen Berlingo 5-osobowy
159 zł
P
Ford Transit VAN, Peugeot Boxer VAN
189 zł
RFord Transit 9-osobowy, Nissan Primastar 9-osobowy
239 zł
SUV
Nissan Qashqai, Ford Kuga
189 zł


Cennik zawiera ceny brutto (z VAT) za jedną dobę wynajmu w polskich złotych. Ceny wynajmu we wszystkich klasach uwzględniają nielimitowany przebieg przez cały okres wynajmu. Do ceny wynajmu należy doliczyć opłatę przygotowawczą w wysokości 50 zł, naliczaną jednorazowo, bez względu na okres wynajmu. Ceny w sezonie letnim (czerwiec, lipiec, sierpień) oraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (20.12 do 3.01) są podwyższane o 10% w stosunku do kwot podanych w cenniku. Ceny wynajmu w ramach ofert promocyjnych są niezależne od okresu wynajmu i nie podlegają podwyżkom sezonowym. Cennik jest ważny do odwołania.

Ubezpieczenie samochodów
Samochody wypożyczalni posiadają pełne ubezpieczenie OC/AC/NNW/Assistance. W zakresie powstania szkody, która miałaby zostać rozliczona w ciężar polisy Auto Casco, klient odpowiada do kwoty 1000 zł. Istnieje możliwość zniesienia całkowitej odpowiedzialności korzystając z opcji tzw. dodatkowego ubezpieczenia. Koszt wynosi 20 zł brutto za dobę wynajmu. W sytuacji wystąpienia awarii, unieruchomienia pojazdu, wypożyczalnia Express zapewnia swoim Klientom samochód zastępczy. Utrzymanie mobilności Klienta jest sprawą najistotniejszą.

Na wakacje szczególnie polecamy:

Tanie weekendy
Samochody w Klasie A+ (Chevrolet Spark z klimatyzacją) oraz w Klasie C (Opel Astra) w ofercie weekendowej klient odbiera w piątek godz. 12.00 i zwraca w poniedziałek o godz. 9.00.
Koszty wynajmu Klasy A + to 299 zł brutto z vat
Koszt wynajmu auta Klasy C to 359 zł brutto z vat
W obydwu przykładach cena uwzględnia :
- podstawienie i zwrot na terenie miasta
- brak limitu km
Oszczędność przy korzystaniu z tej specjalnej oferty wynosi 91 zł.

Samochody kombi z silnikiem diesla
Wynajem samochodów w segmencie C+ (Hyundai i 30 w wersji nadwozia kombi i silnikiem diesla), optymalny samochód na rodzinny wyjazd na wakacje. Koszty wynajmu to 159 zł brutto za dobę + 50 zł jednorazowa opłata za przygotowanie. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg.

Busy 9-miejscowe
W ofercie Expressu nowe modele 9-osobowe: Ford Transit i Renault Traffic. Oferta to 239 zł za dobę +  50 zł jednorazowa opłata za przygotowanie. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg. Doskonałe rozwiązanie dla wspólnie podróżujących rodzin, przyjaciół.

Mercedes-Benz Klasa C 180
Warto przypomnieć, w ofercie Expressu dla bardziej wymagających Klientów, wynajem Mercedesa C 180 kosztuje tylko 219 zł za dobę + 50 zł jednorazowa opłata za przygotowanie. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg.
 
Wyposażenie dodatkowe
Warto podkreślić, iż Express w swojej ofercie proponuje także wynajem wyposażenia dodatkowego : bagażnik na rower, DVD, GPS, lodówkę – dostępne jako pojedyncze elementy lub w pakietach. W pakietach taniej ! np.:
Pakiet LATO (Bagażnik na rower, Lodówka, Bańka płynu do spryskiwaczy) – 20 zł brutto/doba
Pakiet PODRÓŻNIK (Radio CB, Nawigacja GPS, Dodatkowy kierowca) – 35 zł brutto/doba
Pakiet ZAGRANICA (Zgoda na wyjazd poza granice kraju, Nawigacja GPS, Dodatkowy kierowca) – 35 zł brutto/doba

Ważne informacje o usłudze wynajmu, szczególnie dla wynajmujących samochód po raz pierwszy.
Aby wynająć samochód, osoby fizyczne muszą być zaopatrzone w dowód osobisty lub paszport (obcokrajowcy) i ważne na terenie Polski prawo jazdy oraz kartę kredytową lub kartę płatniczą. Za pomocą karty kredytowej dokonywana jest preautoryzacja, czyli obniżenie limitu karty o kwotę depozytu. Wysokość depozytu jest zależna od klasy samochodu i w wypożyczalni Express minimalna kwota depozytu wynosi 500 zł.
 
W przypadku wynajmu dla podmiotów gospodarczych należy podać dokładne, standardowe dane fakturowe: pełną nazwę zgodnie z KRS lub zaświadczeniem o wpisie do ewidencji, nr NIP oraz REGON. Od firm, które podpisały umowy o stałej współpracy, Express nie pobiera depozytu. Trzeba jeszcze pamiętać, że wypożyczalnie zazwyczaj oferują swoje usługi osobom, które ukończyły 21 lat i mają prawo jazdy nie krócej niż rok. Istnieje kilka sposobów płatności za wynajem. Najbardziej popularne to płatność kartą płatniczą lub kredytową, także przelewem bankowym. Najwygodniej dokonać rezerwacji w Internecie. W wypożyczalni samochodów Express cała obsługa transakcji, również płatność, dokonywana jest on-line czyli przez Internet na stronie www.express.pl. Można także skorzystać z rezerwacji przez stronę mobilną www.m.express.pl.
 
Do dyspozycji Klientów jest także dostępna całodobowa Infolinia pod nr (+48) 12 3000 300.

Jak wynająć samochód?

  • przez internet na www.express.pl

  • telefonicznie (+48) 12 3000 300
  • osobiście w jednym z oddziałów wypożyczalni Express

Podobne wiadomości:

Czy wynajem aut na minuty to przyszłość ruchu miejskiego?

Czy wynajem aut na minuty to przyszłość ruchu...

Aktualności 2014-12-10

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Aktualności 2015-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Polo GTI
Volkswagen Polo GTI
W kwietniu tego roku Volkswagen zaprezentował Polo szóstej generacji w nowej odsłonie. Teraz przyszła kolej na debiut jego najbardziej sportowej odmiany – GTI.