mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Firma Otto wypuściła po wielu miesiącach swój projekt na drogi. Kilka dni temu autonomiczna ciężarówka wypełniona po brzegi piwem przejechała swoją pierwszą trasę.

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczne samochody to temat, który wielkimi krokami zbliża się do życia codziennego. Oprócz gigantów takich jak Google, Tesla czy Apple dołączają kolejne firmy. Podchodząca z San Francisco firma Otto została niedawno przejęta przez Ubera, a efekty tej pracy możemy już podziwiać.

Ciągnik siodłowy marki Volvo załadowany po brzegi 50 tys. zmrożonych puszek Budweisera wyjechał z miasta Loveland położonego około 200 km od Colorado Springs. Ze względu na regulacje prawne, w kabinie musiał się znaleźć kierowca, ale przejmował on kółko tylko w mieście. Po wjechaniu na autostradę ciężarówkę przełączono w tryb autonomiczny. Maszyna była cały czas obserwowana przez patrol policji. Wielki pojazd jechał cały czas swoim pasem ruchu z prędkością 90 km/h.

Maszynę wyposażono w trzy radary typu LIDAR (Light Imaging, Detection and Ranging). Poza tym na pokładzie zainstalowano jeszcze kamerę HD, która przy pomocy komputera sterującego analizowała drogę przed pojazdem. Całość jest wspomagana przez system GPS.

Firma Otto nie zamierza na razie budować własnych pojazdów, ale wykorzystywać modele dostępne na rynku i przerabiać je. W najbliższym czasie w okolice San Francisco wyjedzie jeszcze sześć ciężarówek, które będą poddawane testom. Szef firmy, Ron Lion, twierdzi że autonomiczne ciężarówki to przyszłość branży logistycznej. Auta będą coraz bezpieczniejsze, a koszty transportu i ubezpieczenia będą maleć. Póki co, takie rozwiązania są na razie sprawdzane w ramach eksperymentu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo samochody autonomiczne Uber

Podobne wiadomości:

Volvo V90 Cross Country - wszędobylskie kombi

auto motor i sport 2016-09-16

Nowy crossover od Volvo ma powtórzyć sukces swoich poprzedników spod znaku XC70. Na razie jednak samochód zadebiutuje na tragach Paryż Motor Show. Na tej imprezie Volvo zdradzi zapewne również kiedy dokładnie V90 Cross Country trafi do sprzedaży.

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.

Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3 Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3