1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Ciężarówki i Autobusy >
  4. Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Firma Otto wypuściła po wielu miesiącach swój projekt na drogi. Kilka dni temu autonomiczna ciężarówka wypełniona po brzegi piwem przejechała swoją pierwszą trasę.

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczne samochody to temat, który wielkimi krokami zbliża się do życia codziennego. Oprócz gigantów takich jak Google, Tesla czy Apple dołączają kolejne firmy. Podchodząca z San Francisco firma Otto została niedawno przejęta przez Ubera, a efekty tej pracy możemy już podziwiać.

Ciągnik siodłowy marki Volvo załadowany po brzegi 50 tys. zmrożonych puszek Budweisera wyjechał z miasta Loveland położonego około 200 km od Colorado Springs. Ze względu na regulacje prawne, w kabinie musiał się znaleźć kierowca, ale przejmował on kółko tylko w mieście. Po wjechaniu na autostradę ciężarówkę przełączono w tryb autonomiczny. Maszyna była cały czas obserwowana przez patrol policji. Wielki pojazd jechał cały czas swoim pasem ruchu z prędkością 90 km/h.

Maszynę wyposażono w trzy radary typu LIDAR (Light Imaging, Detection and Ranging). Poza tym na pokładzie zainstalowano jeszcze kamerę HD, która przy pomocy komputera sterującego analizowała drogę przed pojazdem. Całość jest wspomagana przez system GPS.

Firma Otto nie zamierza na razie budować własnych pojazdów, ale wykorzystywać modele dostępne na rynku i przerabiać je. W najbliższym czasie w okolice San Francisco wyjedzie jeszcze sześć ciężarówek, które będą poddawane testom. Szef firmy, Ron Lion, twierdzi że autonomiczne ciężarówki to przyszłość branży logistycznej. Auta będą coraz bezpieczniejsze, a koszty transportu i ubezpieczenia będą maleć. Póki co, takie rozwiązania są na razie sprawdzane w ramach eksperymentu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo samochody autonomiczne Uber

Podobne wiadomości:

Nissan Ariya. Elektryczny, koncepcyjny crossover

Nissan Ariya. Elektryczny, koncepcyjny...

Aktualności 2019-10-30

Renault EZ-GO w Warszawie

Renault EZ-GO w Warszawie

Aktualności 2019-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki
Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki
Sporty motorowe od zawsze były źródłem rozwiązań, które w dalszej kolejności trafiały do zwykłych samochodów. W końcu trudy rywalizacji to najlepszy poligon testowy dla wytrzymałości rozwiązań, mających na celu usprawnienie pojazdu.

Podkast VW Podkast VW