mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic

Na wystawie samochodowej w Brukseli Iveco zaprezentowało w nowym Daily 8-biegową przekładnię automatyczną Hi-Matic, która ma zwiększyć komfort oraz ekonomikę jazdy.

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic
Nowa generacja skrzyń biegów z ergonomiczną i wielofunkcyjną dźwignią ma pozwolić kierowcy skupić się bardziej na obserwowaniu drogi. Dzięki możliwości wyboru trybu jazdy Eco lub Power kierowca może wpłynąć na obniżenie zużycia spalania. W trybie Eco biegi są zmieniane bardziej płynnie i przy niższych prędkościach obrotowych silnika, aby podnieść komfort jazdy i ograniczyć zużycie paliwa, natomiast w trybie Power, w którym liczą się przede wszystkim osiągi i precyzja zmiany przełożeń, biegi są załączane przy wyższych prędkościach.

Dobrze sprawdzający się w codziennej eksploatacji mechanizm automatycznej adaptacji strategii zmiany przełożeń zapewnia łagodniejsze i bardziej precyzyjne przełączanie biegów w czasie poniżej 200 milisekund. Dzięki szerszemu zakresowi przełożeń silnik zawsze pracuje z optymalną prędkością obrotową. W porównaniu ze skrzynią manualną koszty serwisowania i napraw obniżono o 10%.Nowy Daily w wersji z przekładnią Hi-Matic pozwala również maksymalnie wykorzystać możliwości holowania przyczepy o masie do 3500 kg. Dzięki współpracy ze standardowym w Iveco Daily systemem Hill Holder (zapobiegającym stoczeniu się pojazdu w czasie ruszania na wzniesieniu) mechanizm przekładni reaguje optymalnie w takiej sytuacji.

Szeroka oferta jednostek napędowych w nowym Iveco Daily obejmuje silniki o pojemności 2,3 oraz 3 litrów rozwijające od 106 do 205 KM mocy i od 270 do 470 Nm momentu obrotowego. Rekordowa jest także dopuszczalna masa całkowita najciężej wersji wynosząca 7,2 tony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 120 527 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG

15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG

Aktualności 2018-12-06

BMW pracuje nad nową skrzynią

BMW pracuje nad nową skrzynią

Technika 2015-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra Leon. Premiera hiszpańskiego hot-hatcha
Cupra Leon. Premiera hiszpańskiego hot-hatcha
Podczas otwarcia nowej siedziby Cupra w Martorell pod Barceloną zaprezentowano pierwszego Leona marki Cupra.