1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Ciężarówki i Autobusy >
  4. Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Spółka Solaris, producent autobusów z Bolechowa, pozyskała zamówienia na dostawę 22 autobusów elektrycznych do Włoch. Część z nich trafi do firmy ATB z Bergamo, a drugą część zamówił przewoźnik ATM z Mediolanu.

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Firma Solaris dostarczyła do Włoch prawie 740 autobusów. To właśnie na Półwyspie Apenińskim producent uzyskał największe zamówienie w swej dotychczasowej historii, czyli zamówienie na 300 pojazdów InterUrbino z opcją kupna kolejnych 60 dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

Autobusy Solaris Urbino 12 electric zamówione przez ATB Bergamo i ATM Milano są bardzo zbliżone do siebie pod względem konstrukcyjnym. Przewoźnicy wybrali jednak zupełnie inny sposób uzupełniania energii w autobusach. Zamówienie dla ATB Bergamo będzie wykorzystywać ładowarkę z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów mocą 40 kW. Natomiast firma ATM Milano wybrała ładowarki typu on-board o mocy 70 kw.

Za dostawę osprzętu elektrycznego dla autobusów w obu kontraktach odpowiada firma Medcom. Urbino electric przeznaczone na rynek włoski będą napędzane osiami typu AVE 130 ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Energia elektryczna magazynowana będzie w zestawie baterii typu High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. W obu pojazdach zastosowano nowoczesny pulpit dotykowy autorskiej konstrukcji inżynierów Solarisa.

W przypadku ATB Bergamo będą to pierwsze polskie autobusy w tym mieście. Natomiast w Mediolanie Solarisy są już dobrze znane. Dwa lata temu z Bolechowa trafiło tam 125 egzemplarzy Ubrino 12.

Solaris to polski producent pojazdów komunikacji miejskiej. Firma dostarcza na rynek autobusy, trolejbusy i tramwaje. Do tej pory producent spod Poznania dostarczył blisko 15 tys. pojazdów do 32 państw. Spółka zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i prawie 300 osób w zagranicznych oddziałach.

Tematy w artykule: Solaris Solaris Urbino

Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Caddy 5 Cargo
Nowy Volkswagen Caddy 5 Cargo
Nowy Volkswagen Caddy 5 w wersji Cargo to kompaktowy samochód dostawczy i zarazem propozycja dla indywidualnych przedsiębiorców, flot i dla sektora usług.