1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Ciężarówki i Autobusy >
  4. Nowe Iveco Daily w wersji 4x4
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Po sukcesie nowego Iveco Daily przyszedł czas na wariant z napędem na 4 koła. Światowa premiera Daily 4x4 odbyła się na wystawie Transpotec Logitec w Weronie, a polska premiera odbędzie się w ostatni tydzień maja na targach Expopower w Poznaniu.

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4
Nowe Iveco Daily 4x4 będzie oferowane w sprzedaży w dwóch podstawowych wersjach nadwoziowych — z pojedynczą kabiną i dwoma rozstawami osi (3050 mm w wariancie krótkim oraz 3400 mm w długim) oraz z siedmioosobową kabiną i rozstawem osi 3400 mm. Ponadto będzie można wybrać wersję z odsłoniętym podwoziem, umożliwiająca instalację zabudowy kampera lub minibusa bądź realizację dowolnego innego projektu, w zależności od naszych potrzeb. Ofertę uzupełnia dodatkowo dostępność pojazdu w dwóch masach całkowitych - 3,5 t oraz 5,5 t.

Sześciostopniowa skrzynia biegów z nadbiegiem jest połączona ze skrzynią rozdzielczą z czterema przełożeniami, co w sumie daje 24 różne przełożenia. Dzięki trzem blokadom dyferencjału nowy Daily 4x4 jest w stanie podjechać niemal pod każde wzniesienie i powinien poradzić sobie w każdym, nawet najbardziej surowym terenie. Co ważne, bez obniżania komfortu jazdy.

Wewnątrz Iveco Daily 4x4 jest niemal tak samo wygodny jak zwykłe samochody osobowe. Kierowca może cieszyć się jazdą dzięki ergonomicznemu wykonaniu nowych siedzeń, szerokiej szybie przedniej, optymalnie rozmieszczonym, dobrze widocznym i znajdującym się w zasięgu ręki wskaźnikom i przyrządom w kabinie, a także jeszcze bardziej wydajnemu układowi klimatyzacji, dostępnemu w wersji manualnej i automatycznej.Jedną z głównych zalet modelu jest rama z podłużnicami o przekroju C, typowa dla serii Daily, która umożliwia dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz gwarantuje świetne parametry we wszelkiego rodzaju zadaniach. Dla zwiększenia sztywności rama jest zamknięta na za wyjątkiem tylnej części tworząc przekrój zamknięty.

Konstrukcja kabiny obejmuje wytrzymałą ramę, zdolną wytrzymać naprężenia powstałe w wyniku nawet najbardziej ekstremalnej jazdy w terenie. Poza tym samochód jest wyposażony w mocny, trzyczęściowy stalowy zderzak. Funkcjonalności samochodu w terenie można zwiększyć unosząc tylny zderzak dolny, aby uzyskać niesamowity kąt zejścia.

W samochodzie zamontowano trzylitrowy silnik F1C Euro VI Heavy Duty. Jest on wyposażony we wtrysk paliwa Common Rail, 4 cylindry oraz turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek. Silnik ten dysponuje mocą maksymalną równą 170 KM przy maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm. Połączenie technologii recyrkulacji spalin (EGR) i selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) zapewnia bardzo dobre wyniki w zakresie redukcji emisji spalin i optymalizacji zużycia paliwa.W obu wersjach — 3,5 t oraz 5,5 t — zastosowano taki sam układ hamulcowy, w którym na osi przedniej znajdują się hamulce tarczowe, a na osi tylnej hamulce bębnowe. Poza tym już od września w ofercie dostępny będzie układ ESP.

Daily 4x4 jest przystosowane do wszelkiego rodzaju zadań dzięki szerokiemu wyborowi przystawek odbioru mocy, połączonych ze skrzynią biegów i skrzynią rozdzielczą, możliwością zastosowania opon drogowych i terenowych, a także możliwością zamontowania z przodu pojazdu dodatkowych akcesoriów, takich jak wciągarka czy pług śnieżny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 138 780 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris Cross. Hybrydowy SUV 4x4

Toyota Yaris Cross. Hybrydowy SUV 4x4

Premiery 2020-04-23

Elektryczny napęd 4x4 w hybrydach - jak to działa?

Elektryczny napęd 4x4 w hybrydach - jak to...

Technika 2020-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!