mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Odnowione Iveco Daily
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Odnowione Iveco Daily

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w Europie pojawi się nowa odsłona Iveco Daily. Gruntownym zmianom poddane zostały przede wszystkim wersja kabinowa oraz furgon. Iveco Daily po zmianach ma lepiej jeździć, a przy tym mieć lepsze właściwości transportowe.

Odnowione Iveco Daily
Sylwetka odnowionego Iveco Daily zachowała typową, dość klasyczną linię nadwozia. Zmiany wprowadzono zarówno w wersji kabinowej, jak i w furgonie, ale to na tej drugiej skupili się projektanci oraz inżynierowie włoskiej firmy. Zmiany objęły właściwości jezdne auta, przestrzeń ładunkową, jej ładowność oraz dostęp do niej.

Pojemność Daily w wersji furgon wzrosła dzięki modyfikacjom proporcji między rozstawem osi, długością całkowitą i długością podłogi w części ładunkowej. Modyfikacje te umożliwiły skonstruowanie nowych odmian o kubaturze 18 i 20 m3 (najlepszy wynik w tej klasie) oraz odmiany 11 m3.

Nowe rozwiązania konstrukcyjne, m.in. zwiększony rozstaw osi i skrócony tylny zwis, zaowocowały polepszeniem właściwości jezdnych przy zachowaniu niezłej zwrotności na zatłoczonych ulicach. Wszystkie wersje o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony mają nowe przednie zawieszenie zapewniające dobre panowanie nad pojazdem oraz większy komfort jazdy nawet przy maksymalnym obciążeniu.Do wersji z pojedynczymi kołami na osi napędzanej zaprojektowano nowe tylne zawieszenie, które pozwoliło obniżyć wysokość podłogi w części ładunkowej o około 55 milimetrów. W
najnowszej odsłonie Daily udało się zmniejszyć średnie zużycie paliwa o ponad 5% w porównaniu z poprzednikiem. Tak jak dotychczas, Iveco Daily będzie oferowany z szeroką gamą jednostek napędowych, skrzyń biegów i przełożeń przekładni głównej.

Duży nacisk położono również na poprawę komfortu. W kabinie ma być teraz wygodniej i ciszej, a pozycja za kierownicą daje wrażenie prowadzenia samochodu osobowego. Poprawiono wyciszenie kabiny oraz efektywność układu klimatyzacji.Uzupełnieniem oferty nowego Iveco Daily będą mikrobusy opracowane pod kątem potrzeb przedsiębiorstw obsługujących zarówno zbiorowy transport pasażerski w miastach, jak i szybkie przewozy osób między miastami.

Iveco Daily w najnowszej odsłonie zostanie oficjalnie zaprezentowany w czerwcu i wkrótce potem będzie dostępny u dealerów włoskiej marki w całej Europie od czerwca.

Daily jest produkowany w zakładach Iveco w Suzzarze (Włochy) i Valladolid (Hiszpania). W obydwu tych miejscach firma zrealizowała niedawno duże inwestycje polegające na odnowieniu linii produkcyjnych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 120 527 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco Daily Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco Iveco Daily dostawcze

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Iveco Daily z najwyższą wartością rezydualną

Iveco Daily z najwyższą wartością rezydualną

Ciężarówki i Autobusy 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq RS już w sprzedaży
Skoda Kodiaq RS już w sprzedaży
Skoda Kodiaq RS to najmocniejszy i najszybszy SUV czeskiej marki. Auto można już zamawiać, bo znane są jego ceny.

Jak sen wpływa na jakość treningu? Jak sen wpływa na jakość treningu?