mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Autobus wyprodukowany przez firmę Solaris jest wyposażony w napęd elektryczny o mocy 160 kW oraz akumulatory o pojemności 160 kWh. To powinno wystarczyć na sześć godzin pracy na postoju z włączonymi odbiornikami medycznymi. Producent zapewnia, że to wystarczy na przejechanie 120 km dziennie.

Nowa technologia znajdzie zastosowanie w autobusach elektrycznych Solaris Alpino 8,9 LE, które trafią do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Ci ciekawe, pierwszy autobus marki Solaris służący do pobierania krwi powstał w 1996 roku.

Fabryka w Bolechowie ma czas do końca 2018 roku na realizację zamówienia. Autobusy będą wyposażone w sprzęt do poboru i przechowywania krwi. Na pokładzie znajdziemy też  specjalne fotele dla pacjentów, gabinet lekarski oraz wyposażenie ambulatoryjne. Zaplanowano również część recepcyjną oraz niewielką gastronomiczną. Na liście wyposażenia znajdziemy klimatyzację i ogrzewanie części pasażerskiej, moduł WiFi oraz gniazda USB zamontowane w fotelach. Wraz z autobusami Solaris dostarczy także urządzenia do ładowania.

Oprócz zamówienia na potrzeby medyczne firma Solaris ma do zrealizowania kontrakt podpisany z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie. W stolicy pojawi sie 10 elektrycznych Solarisów Urbino 12, które trafią na drogi dopiero w przyszłym kwartale przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-14

Solaris wybuduje kolejny zakład

Solaris wybuduje kolejny zakład

Ciężarówki i Autobusy 2018-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy listę lokalizacji nowych fotoradarów w Polsce
Znamy listę lokalizacji nowych fotoradarów w Polsce
W czwartym kwartale 2020 roku na polskich drogach przybędzie 26 fotoradarów. W sumie jednak niebawem pojawi się aż 358 nowych urządzeń rejestrujących.