1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Ciężarówki i Autobusy >
  4. Silniki Scania do maszyn Hyundaia
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Silniki Scania do maszyn Hyundaia

Scania i Hyundai Heavy Industries podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego Scania będzie dostarczać silniki do koparek i ładowarek produkowanych przez oddział maszyn budowlanych koncernu Hyundai Heavy Industries.

Silniki Scania do maszyn Hyundaia
Współpraca obejmuje dostawę kompletnej gamy silników Scania o pojemności 9, 13 i 16 litrów. Szczególnie ważną rolę mają do odegrania jednostki spełniające wymogi najostrzejszej normy emisji spalin Tier 4f. Dostępne będą również silniki zgodne z Tier 2 i Tier 3.

Pierwszą maszyną Hyundai, w jakiej będzie pracować silnik Scania, jest koparka HX520. Do jej napędu posłuży 13-litrowy silnik o mocy 331 kW, zgodny z Tier 4f.

Per Nielsen, menadżer do spraw kluczowych klientów w Scania Engines podaje, że światowa premiera koparki HX520 odbędzie się podczas targów budowlanych Intermat w Paryżu.

- Niezmiernie cieszymy się, że możemy ogłosić partnerstwo z Hyundai Heavy Industries - mówi Nielsen. - Bardzo blisko współpracowaliśmy z Hyundaiem w fazie prac projektowych. Zaadaptowaliśmy nasze silniki do maszyn Hyundai, mając na uwadze przede wszystkim wysoką wydajność oraz małe zużycie paliwa i niski całkowity koszt eksploatacji.

Wkrótce zostaną zaprezentowane kolejne trzy koparki, napędzane silnikami Scania: HX480 z jednostką 13-litrową oraz HX700 i HX900 wyposażone w 16-litrowe V8. Ponadto pojawią się ładowarki typu HL970 z silnikiem 9-litrowym i HL980 z 13-litrowym.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Scania silniki Scania maszyny budowlane

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona N - rasowy SUV

Hyundai Kona N - rasowy SUV

Aktualności 2021-01-15

Hyundai wprowadza nową platformę dla modeli elektrycznych

Hyundai wprowadza nową platformę dla modeli...

Technika 2020-12-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q Motorsport - fabryczny zespół w Dakarze
Audi Q Motorsport - fabryczny zespół w Dakarze
Audi w roku 2022 po raz pierwszy w swej historii weźmie udział w Rajdzie Dakar, wystawiając tam swój innowacyjny prototyp. Start w tej najtrudniejszej na świecie imprezie rajdowej typu cross-country, zostanie przygotowany w ścisłej współpracy z firmą Q Motorsport GmbH.