1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Ciężarówki i Autobusy >
  4. Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Coraz więcej samorządów jest zainteresowanych elektrycznymi autobusami. Tradycyjne pojazdy z silnikami Diesla są zastępowane przez nowoczesne maszyny zasilane prądem. Jednym z dostawców takich rozwiązań jest polska firma Solaris, która do tej pory zelektryfikowała tabor autobusowy w takich miastach jak Inowrocław, Kraków, Ostrołęka czy Warszawa.

To jeszcze nie koniec elektrycznej ofensywy, ponieważ lada moment kolejne autobusy trafią do Chodzieży, Jaworzna, Ostrowa Wielkopolskiego, Sosnowca, Wrześni, a całkiem niedawno producent z Bolechowa zdobył kolejne zlecenie - Stalową Wolę.

W ramach przetargu gmina Stalowa Wola zakupi 19 nowych autobusów miejskich. Aż 10 z nich będzie miało pod maską napęd elektryczny. Pozostałe są zasilane w sposób konwencjonalny -  w przetargu rywalizują firmy Autosan i Solaris. Wraz z nowymi maszynami pojawi się infrastruktura - nowe stacje ładowania. Do Stalowej Woli trafią trzy pantografowe stacje ładowania dziennego oraz pięć dwuwyjściowych stacji zajezdniowych do ładowania w nocy. Całą infrastrukturę dostarcza firma Ekoenergetyka-Polska z Zielonej Góry.

Solaris dostarczy na południowy wschód Polski autobusy elektryczne z silnikami o mocy 160 kW - Urbino 8,9 LE. Każdy z nich zostanie wyposażony w zestawy złożone z 4 baterii o łącznej pojemności 160 kWh. Dla podróżnych korzystających z publicznego transportu przewidziano udogodnienia takie jak WiFi, porty USB do ładowania sprzętu oraz system monitoringu. Zleceniodawca zażyczył sobie jeszcze jeden dodatek - bramki liczące pasażerów, żeby prowadzić statystyki przewozów.

Elektryczne autobusy z Bolechowa pojawią się w Stalowej Woli już w 2018 roku.
Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-14

Solaris wybuduje kolejny zakład

Solaris wybuduje kolejny zakład

Ciężarówki i Autobusy 2018-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo Cars Family Bond to nowy urlop rodzicielski dla pracowników
Volvo Cars Family Bond to nowy urlop rodzicielski dla pracowników
Volvo Cars planuje wprowadzenie 1 kwietnia 2021 roku nowej polityki płatnych urlopów rodzicielskich dla osób wszystkich płci. Będzie ona dotyczyła ponad 40 tysięcy pracowników w biurach i fabrykach rozsianych po całym świecie.