1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Ciężarówki i Autobusy >
  4. Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Coraz więcej samorządów jest zainteresowanych elektrycznymi autobusami. Tradycyjne pojazdy z silnikami Diesla są zastępowane przez nowoczesne maszyny zasilane prądem. Jednym z dostawców takich rozwiązań jest polska firma Solaris, która do tej pory zelektryfikowała tabor autobusowy w takich miastach jak Inowrocław, Kraków, Ostrołęka czy Warszawa.

To jeszcze nie koniec elektrycznej ofensywy, ponieważ lada moment kolejne autobusy trafią do Chodzieży, Jaworzna, Ostrowa Wielkopolskiego, Sosnowca, Wrześni, a całkiem niedawno producent z Bolechowa zdobył kolejne zlecenie - Stalową Wolę.

W ramach przetargu gmina Stalowa Wola zakupi 19 nowych autobusów miejskich. Aż 10 z nich będzie miało pod maską napęd elektryczny. Pozostałe są zasilane w sposób konwencjonalny -  w przetargu rywalizują firmy Autosan i Solaris. Wraz z nowymi maszynami pojawi się infrastruktura - nowe stacje ładowania. Do Stalowej Woli trafią trzy pantografowe stacje ładowania dziennego oraz pięć dwuwyjściowych stacji zajezdniowych do ładowania w nocy. Całą infrastrukturę dostarcza firma Ekoenergetyka-Polska z Zielonej Góry.

Solaris dostarczy na południowy wschód Polski autobusy elektryczne z silnikami o mocy 160 kW - Urbino 8,9 LE. Każdy z nich zostanie wyposażony w zestawy złożone z 4 baterii o łącznej pojemności 160 kWh. Dla podróżnych korzystających z publicznego transportu przewidziano udogodnienia takie jak WiFi, porty USB do ładowania sprzętu oraz system monitoringu. Zleceniodawca zażyczył sobie jeszcze jeden dodatek - bramki liczące pasażerów, żeby prowadzić statystyki przewozów.

Elektryczne autobusy z Bolechowa pojawią się w Stalowej Woli już w 2018 roku.
Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Solaris wybuduje kolejny zakład

Solaris wybuduje kolejny zakład

Ciężarówki i Autobusy 2018-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!