mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > 2 lata współpracy Futury i GMAC

2 lata współpracy Futury i GMAC

Futura Leasing S.A. i Prime Car Management S.A. -€“ strategia dynamicznego wzrostu

W czerwcu 2003 r. minęły dokładnie 2 lata od podpisania umowy partnerstwa finansowego Futury Leasing S.A. i General Motors Acceptance Corporation. Dzięki jasnej, precyzyjnej i skutecznej strategii firma udowodniła, że potrafi odnosić sukcesy na bardzo trudnym rynku leasingu środków transportu.

„Nie było to zadanie łatwe” – powiedział Jerzy Kobyliński, Prezes Zarządu Grupy Futura - „Ostatnie dwa lata to historia istotnych zmian legislacyjnych, dotyczących tej branży. Pomimo problemów niektórych firm leasingowych, rynek ten rozwija się coraz dynamiczniej „

Futura Leasing S.A. i należący do niej Prime Car Management S.A. od dwóch lat operują bardzo intensywnie na rynku samochodowym. Rynek ten jak papierek lakmusowy pokazuje zarówno stan zasobności naszego społeczeństwa, jak też kondycję rozwoju gospodarczego.

„Obsługując szerokie spektrum klientów, począwszy od małych, jednoosobowych firm czy osób indywidualnych, na międzynarodowych korporacjach skończywszy – mamy pełny obraz potrzeb i oczekiwań klientów związanych z rynkiem samochodowym – mówi prezes Kobyliński. „ Dzięki temu, udało się zyskać kadrę nie tylko doskonale poruszającą się po skomplikowanych procedurach finansowych, ale także potrafiącą dopasować rodzaj oferty motoryzacyjnej do potrzeb danego klienta. Tym samym stworzyliśmy ważne punkty przewagi nad ofertą typowego leasingu bankowego.”

Najważniejsze jest zrozumienie roli, jaką pełni auto w firmie. Często diametralnie inne potrzeby ma właściciel małego sklepu spożywczego, a zupełnie inne zarząd międzynarodowej firmy spożywczej. Od specjalistów wymaga się pełnej elastyczności, szybkości działania, prostych procedur realizacji transakcji. Pięciokrotny wzrost sprzedaży przez rok jest tego najlepszym dowodem.

„Wbrew pozorom, sukcesu na tym rynku nie osiąga się jedynie dzięki stałości finansowania” – mówi Konrad Karpowicz, Dyrektor Departamentu Handlowego – „Gwarantuje ono „paliwo ” dla silnika w tym biznesie. Ale nie zagwarantuje pozyskania i lojalności klienta na bardzo trudnym, silnie konkurencyjnym rynku. Szczególnie w konfrontacji z konkurentami bankowymi, dysponującymi szeroką siecią placówek bankowych czy nieograniczonymi narzędziami kontroli standingu klienta. Porównując I półrocze 2002r. do I półrocza 2003r. osiągnęliśmy 93 % wzrostu wartości przekazanych w leasing środków transportu. Nie udałoby się nam osiągnąć sukcesu bez naszej kadry. To właśnie dzięki ich umiejętnościom udało się zrealizować tak spektakularne wyniki.”

Bardzo duży akcent obie firmy kładą na współpracę z dealerami aut różnych marek. Realizując wspólne programy marketingowe, wspomagają się wzajemnie nie tylko w kontekście zdobywania klienta, ale również jego dalszej i bieżącej obsługi.

Takim przykładem jest nowa usługa wprowadzana od sierpnia br. „Leasing Plus”. Umożliwia ona klientowi pełne serwisowanie auta w ramach jednej umowy. Duży nacisk firmy kładą również na rozwój obsługi za pośrednictwem Internetu. Obecnie praktycznie na bieżąco następuje reakcja na zapytanie ofertowe.

„Wynik finansowy za 2002 r. i wartość oddanych w leasing aut (190 mln zł.) pozwolił znaleźć się nam w czołówce firm w Polsce, koncentrujących się na samochodach do 3,5 tony. Również Prime Car Management, w swoim segmencie rynku jest jednym z liderów usługi full service leasingu i fleet managementu” – powiedział Konrad Karpowicz.

Unikatowym w skali ogólnopolskiej jest fakt dystrybucji pełnego wachlarza usług, dzięki skonsolidowanej sieci sprzedaży. Wiele firm flotowych posiada bowiem centra operacyjne skupione w Warszawie. W przypadku Futury Leasing i Prime Car Management to obecnie 14 największych miast w kraju. Dzięki temu firmy są w stanie bardzo szybko finansować transakcje. Obsługa Centrum Technicznego PCM to kompetentni fachowcy. Sprawna obsługa aut w ramach zarządzania flotą jest elementem kluczowym.

„Łączna wielkość floty, którą zarządza Grupa Futura (czerwiec 2003) wynosi 8.500 aut. Ten olbrzymi potencjał udało się pozyskać w bardzo krótkim okresie czasu. Łączna wartość netto finansowanych aut w I półroczu 2003 już przekroczyła 121 mln zł. Nie byłoby to możliwe bez zaufania, jakim nas obdarzyli klienci” – powiedział Jerzy Kobyliński.

FUTURA LEASING S.A. to gdańska spółka o ogólnopolskim zasięgu. Należy do jednej z największych instytucji finansowych na świecie: General Motors Acceptance Corporation (GMAC), będącej częścią międzynarodowej grupy General Motors i jednocześnie posiada 100% akcji firmy Prime Car Management SA - lidera polskiego rynku w branży full service leasingu i fleet managementu.

Firma należy do jednych z pionierów rozwoju leasingu w Polsce. Aktywnie uczestniczy w rozwoju nowoczesnych narzędzi finansowania. Specjalizuje się wyłącznie w leasingu środków transportu oraz zarządzaniu flotą.

Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Dobry kwartał dla wynajmu długoterminowego i leasingu

Dobry kwartał dla wynajmu długoterminowego i...

Finanse i prawo 2014-05-07

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.