mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Aby otrzymać dofinansowanie trzeba się spieszyć

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba się spieszyć

W lutym 2005 mija najbliższy termin składania wniosków o dofinansowania z UE. W pierwszej transzy grudniowej polskie firmy wykorzystały już wg różnych szacunków ok. 1/3 środków przyznanych przez Unię.

Od 10 tys. zł do 1,25 mln zł bezzwrotnego dofinansowania na inwestycje mogą uzyskiwać małe i średnie przedsiębiorstwa (do 249 osób) ze środków UE -  Fundusze Strukturalne SPO-WKP 2.3. Taka okazja dla polskiej motoryzacji może się szybko nie powtórzyć.

Najbliższy termin składania wniosków o dofinansowanie przypada tuż po feriach zimowych - 25 lutego 2005, na kompletację pełnej dokumentacji firmy i sporządzenie biznesplanu trzeba sobie zarezerwować parę tygodni. Pierwszy termin składania wniosków minął 2 grudnia 2004 i polskie firmy złożyły wtedy zapotrzebowanie na ok. 1/3 środków przyznanych przez Unię – trzeba się więc spieszyć!

Sekcja Motoryzacji Fundacji "MULTI-EXPERT" 11 stycznia 2005 zorganizowała na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich specjalistyczne szkolenie we współpracy z agencją rozwoju regionalnego pełniącą rolę RIF (tj. rolę instytucji, która przyjmuje wnioski od firm o dofinansowanie).

W tym samym terminie przygotowywane są też szkolenia z innych, ważnych dla środowiska tematów: kontrole w warsztatach w zakresie ochrony środowiska, kontrole w zakresie BHP, rozliczanie szkód ubezpieczeniowych i nowe przepisy GVO.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.