1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Finanse i prawo >
  4. Branża wynajmu na plusie

Branża wynajmu na plusie

Zwiększenie sprzedaży nowych samochodów w pierwszym kwartale 2012 roku znalazł swoje przełożenie także i w wynikach firm zarządzających flotami pojazdów. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów zanotowały niemal 11-proc. wzrost.

Pierwszy kwartał 2012 r. był okresem stałego rozwoju dla firm członkowskich PZWLP. Finansowały i zarządzały łącznie 95.150 samochodami, co oznacza, że floty Związku zwiększyły się o ponad 9 tys. pojazdów w ciągu dwunastu miesięcy. Z końcem marca br. w full service leasingu (FSL) było łącznie 76.410 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 9.642, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.098 samochodów.

Firmy członkowskie PZWLP obejmują obecnie 67,5 procent rynku wynajmu długoterminowego, a razem z niezrzeszonym Masterlease – prawie 82 procent. - To dobry wynik, który pokazuje, że większość samochodów flotowych należy do kilkunastu systematycznie rozwijających się firm, które konsolidują branżę. Podobnie jak w poprzednich kwartałach, odnotowaliśmy stabilny wzrost – jego dynamika wyniosła 10,7 procent r/r – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Liderami Związku, według grup oferowanych usług, są: Arval Service Lease (FSL, 15.291 aut), PKO Leasing (LS, 3.728) i LeasePlan (FM, 3.568 samochodów), w którego posiadaniu znajduje się również największą pojedyncza flota pojazdów (1.107 aut). Udział firm należących do PZWLP w polskim rynku również jest satysfakcjonujący. W pełnym wynajmie długoterminowym jest to 68,8 procent, w leasingu z serwisem 58,1 procent, a w wyłącznym zarządzaniu – 69 procent.
Tematy w artykule: leasing wynajem samochodow CFM

Podobne wiadomości:

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Samochody używane. Pewne i w niskich ratach

Samochody używane. Pewne i w niskich ratach

Finanse i prawo 2019-06-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta pojawił się w nowej, odświeżonej wersji. Jednocześnie debiutuje sportowa Fiesta ST. Oto, co się zmieniło.