mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Droższe przeglądy

Droższe przeglądy

Od dzisiaj wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury, zgodnie z którym podrożeją stawki za niektóre badania techniczne.

Porównując opłaty wchodzące dziś w życie z tymi obowiązującymi od 2002 roku, nie wszystkie rodzaje badań technicznych pojazdów zostały objęte podwyżkami. Podwyżki, co należy podkreślić, nie są może jakieś olbrzymie (po kilka złotych), ale zawsze są to jednak podwyżki. Dodając do tego rosnące ceny za paliwo, za rejestrację samochodów, konieczność wymiany prawa jazdy, to uzbiera się już niezła sumka.

Do tych, które najbardziej interesują przeciętnego kierowcę, należy okresowe badanie techniczne samochodu osobowego oraz autobusu przeznaczonego do przewozu nie więcej niż 15 osób. Tutaj opłaty podrożeją z 92 do 98 zł. W przypadku motocykli i ciągników rolniczych opłata pozostanie na niezmienionym poziomie 62 zł.

Nie ulegną na szczęście zmianom ceny za ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych. I tak np. za sprawdzenie hamulców zapłacimy 20 zł, za sprawdzenie i ustawienie świateł mijania i drogowych 14 zł.

Zmianom ulegną opłaty za badania techniczne samochodu sprowadzonego z zagranicy. W przypadku auta osobowego opłata wzrośnie ze 163 zł do 169 zł, a dla motocykla i ciągnika rolniczego ze 112 co 116 zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.