mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Dziewiąty rok w ścisłej czołówce

Dziewiąty rok w ścisłej czołówce

Dokładnie 9 lat temu, w październiku 1995 roku, powstała w Gdańsku firma Futura Leasing. Spółka szybko wyrosła na jednego z liderów pomorskiego biznesu, a potem również na czołową polską firmę leasingową.

Trudno to sobie wyobrazić, ale jeden z potentatów polskiego rynku leasingowego zaczynał działalność zatrudniając zaledwie 4 etatowych pracowników. Historia firmy rozpoczęła się w małym biurze o powierzchni zaledwie 20 m2. Dziś Grupa Futura Prime zatrudnia przeszło 190 pracowników, a powierzchnia jej biur to ponad 2000 m2.
 
W 1999 roku powstała druga spółka Grupy – Prime Car Management S.A. Od tej pory Futura Leasing S.A. odpowiadała za leasing środków transportu do 3,5 tony, natomiast Prime Car Management za finansowanie zakupu pojazdów oraz profesjonalne zarządzanie parkiem samochodowym przedsiębiorstw. Na dzień dzisiejszy zarówno Futura, jak i Prime zajmują w kraju 3 pozycję wśród swojego segmentu usług.

Przełomowym momentem w historii firmy było podpisanie umowy partnerskiej z Masterlease Europe, filią General Motors i jej finansowego ramienia GMAC Financial Services. 27 czerwca 2001 roku Futura Leasing S.A. oraz Prime Car Management S.A. stały się częścią jednej z największych Grup finansowych na świecie. Członkostwo w Matesterlease Europe zaowocowało szybkim rozwojem polskiej Grupy. W 2003 roku Futura Prime wykazała wzrost wartości netto środków oddanych w leasing w stosunku do 2002 roku aż o 70%. Na koniec grudnia 2003 ich wartość przekroczyła 290 mln PLN.

- Uważam, że doświadczenie jakie posiadamy na polskim rynku leasingowym oraz wsparcie tak silnego partnera, jakim jest Masterlease Europe mogą w istotny sposób wpłynąć na dalszy rozwój Grupy. Osiągamy bardzo dobre wyniki finansowe, plasujemy się w ścisłej czołówce branży leasingowej w Polsce. Co szczególnie ważne, jesteśmy uważani za firmę nowoczesną, rozwojową i stabilną, a powiązania z zachodnimi parterami wskazują, że już od dłuższego czasu czujemy się i działamy jak "firma europejska" – mówi Jerzy Kobyliński, prezes i współzałożyciel Grupy Futura Prime.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.