1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Finanse i prawo >
  4. Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

To już pewne. Na wczorajszym posiedzeniu posłowie przyjęli projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, a to oznacza, że zmiany zasad w egzaminach na prawo jazdy wejdą w życie dopiero w styczniu 2013 roku.

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013
Pierwotnie większość przepisów przyjętej niemal rok temu ustawy miała wejść w życie już 11 lutego br. Główne zmiany obejmowały zasady pozyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdów, kwestie szkoleń, egzaminów, a także nadzoru nad szkołami jazdy, instruktorami oraz egzaminatorami.

Podczas okresu przygotowawczego do wejścia w życie nowej ustawy pojawiło się jednak wiele wątpliwości oraz informacji, świadczących o niepokoju społecznym związanym ze zbliżającym się terminem. Szczególny niepokój wzbudzał nowy system przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Okazało się, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie będą w pełni przygotowane do nowych zasad, a zdający egzamin po 11 lutego br. nie będą mieć możliwości wcześniejszego przygotowania się i zapoznania z nowymi zasadami jego zdawania.

Autorzy nowelizacji zwracają uwagę, że należy przeprowadzić szeroką akcję informacyjną o nowych zasadach zdawania egzaminów na prawo jazdy, w ramach której szkoły jazdy powinny dostać nową aplikację do prowadzenia egzaminów wewnętrznych wraz z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

Znowelizowana ustawa wejdzie w życie 19 stycznia 2013 roku, co pozwoli na jednoczesne wejście w życie wszystkich najważniejszych przepisów tej ustawy oraz na lepsze przygotowanie się do nowego systemu egzaminacyjnego zarówno jeśli chodzi o WORD-y, jak i ośrodki szkoleniowe oraz przede wszystkim kandydatów na kierowców.

Podobne wiadomości:

Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy

Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy

Aktualności 2018-10-09

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo C40 Recharge w produkcji
Volvo C40 Recharge w produkcji
Volvo rozpoczęło produkcję modelu C40 Recharge, swojego najnowszego, w pełni elektrycznego crossovera. Auto powstaje w zakładzie produkcyjnym w Gandawie w Belgii.