mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Futura Prime coraz silniejsza w Europie

Futura Prime coraz silniejsza w Europie

Według przygotowanego przez Lena Claytona, prezesa Masterlease oraz Interleasing, raportu 'Global Full Service Leasing' polska firma zajmuje 3 pozycję pośród wszystkich oddziałów Masterlease Europe.

Grupa Masterlease to jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Swoje usługi świadczy kilkunastu tysiącom klientów w wielu krajach globu. W samej tylko Europie Masterlease oraz Interleasing współpracują z ponad 13.500 firm. Międzynarodowa korporacja wciąż rozwija się bardzo dobrze i zdobywa nowe rynki.

Na chwilę obecną Masterlease zarządza na świecie flotą ponad 150 tysięcy pojazdów. Wyniki potentata nabierają szczególnej dynamiki w krajach, w których firmy dopiero organizują szerszą politykę flotową. Na bardziej nasyconych rynkach, jak np. Wielka Brytania lub Australia – przyrost wielkości flot samochodowych jest wolniejszy.

W Europie, Masterlease posiada już większy udział w rynku leasingowym niż Interleasing UK. Dobre wyniki europejskiej części Grupy to efekt zdecydowanego wzrostu wielkości floty między innymi w Polsce i Grecji. Według Claytona Polska "odnotowała niezwykły wzrost z 3.500 do 12.400 aut w ciągu 2 lat i obecnie posiada 3 co do wielkości globalną flotę pojazdów, zaraz za Wielką Brytanią i Niemcami". Dla porównania francuski oddział Masterlease na chwilę obecną dysponuje flotą 4.400 samochodów.

Grupa Futura Prime jest wyłącznym członkiem Masterlease Europe (GMAC Financial Services) w Polsce. Na chwilę obecną Grupa finansuje i zarządza flotą około 12.500 samochodów. W 2003 roku firma wykazała wzrost wartości netto środków oddanych w leasing w stosunku do 2002 roku aż o 70%.  Na koniec grudnia 2003 ich wartość przekroczyła 290 mln PLN. W pierwszym półroczu bieżącego roku Futura Prime zawarła łącznie ponad 3.000 umów o wartości przekraczającej 150 milionów PLN. Według przeprowadzonego przez Gazetę Finansową rankingu najbardziej produktywnych firm leasingowych, gdańska Grupa zajęła wysoką, 4 lokatę w kraju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.