mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Futura wciąż pod pełnymi żaglami

Futura wciąż pod pełnymi żaglami

Dobre wyniki po pierwszym półroczu oraz obiecujący produkt, który obecnie wchodzi na rynek mogą być zapowiedzią dalszych sukcesów Grupy Futura Prime.

Pierwsze półrocze tego roku Futura Leasing S.A. zakończyła sukcesem. Najlepszymi miesiącami były dla niej kwiecień i maj, w których uzyskała odpowiednio 27 i 60% wzrostu sprzedaży usług w stosunku do początkowych planów. Również dla Prime Car Management S.A. były to owocny okres. Dwa wiosenne miesiące stanowiły prawie 50% ogólnego zysku firmy.

Futura Leasing powiększyła także swoją flotę aut. Na koniec czerwca bieżącego roku firma dysponowała flotą ponad 9000 pojazdów. W porównaniu ze styczniem tego roku nastąpił wzrost sięgający 16%. Razem z Prime Car Management, Futura Leasing zarządza łącznie flotą 12.500 samochodów. Największym zainteresowaniem klientów w pierwszym półroczu cieszyły się samochody ze starą homologacją ciężarową, co było wynikiem zmieniających się przepisów podatkowych. Ten rodzaj pojazdów stanowił ponad 80% wszystkich wyleasingowanych aut przez gdańską firmę.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy większość klientów Grupy wybierała pojazdy nowe (91%) oraz kontrakty długoterminowe. Średnia długość umowy wyniosła ponad 37 miesięcy. Jednocześnie transakcje były w 92% realizowane w polskiej walucie, a ich przeciętna wartość wyniosła około 48 tysięcy złotych. Grupa Futura Prime w pierwszym półroczu zawarła łącznie ponad 3000 umów o wartości przekraczającej 150 milionów PLN.

W lipcu Grupa Futura Prime wypuściła na rynek nowoczesną usługę o nazwie "Leasing Plus". Nowy produkt Grupy jest skierowany do klientów indywidualnych i firm z sektora MŚP. "Leasing Plus" daje klientom możliwość samodzielnego skomponowania umowy leasingowej. Dzięki mocno rozbudowanemu wachlarzowi usług serwisowych i kilku wariantom zakończenia umowy, każdy klient jest w stanie optymalnie dostosować usługę do własnych potrzeb. "Leasing Plus" to również niskie raty miesięczne i możliwość użytkowania cały czas nowego samochodu. Według przedstawicieli Grupy usługa ma szansę powtórzyć sukces produktu "Ekstralease" i stać się jedną z najlepszych usług leasingowych w kraju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.