mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > GMAC Bank Polska S.A.

GMAC Bank Polska S.A.

GMAC wszedł na polski rynek w 1996 roku poprzez zakup akcji Polbank S.A. przyjmując rok później nazwę Opel Bank S.A. Od 2001 roku nazwa została zmieniona na obecnie funkcjonującą.

GMAC (General Motors Acceptance Corporation) jest oddziałem finansowym General Motors oferującym szeroki zakres usług finansowych. Polski oddział banku jest partnerem sieci dealerskiej firmy Opel. W ubiegłym roku udzielił ponad 8 tysięcy kredytów na zakup samochodów.

Do głównego zakresu działalności banku należy udzielanie kredytów na detaliczny i hurtowy zakup samochodów nowych i używanych, co ważne, nie tylko marki Opel. Inne usługi oferowane przez GMAC Bank to ubezpieczenia kredytów oraz komercyjne usługi finansowe.

Kredyty detaliczne mogą być załatwiane w punkcie dealerskim. Kredytowany może być zakup samochodu dowolnej marki o dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg. Ponadto istnieje możliwość kredytowania ubezpieczenia komunikacyjnego oraz dodatkowego wyposażenia montowanego u dealera. Okres kredytowania wynosi od 12 do 60 miesięcy i w przypadku aut nowych wymagany jest 10-procentowy wkład własny, zaś przy używanych (do 4 lat auto traktowane jest jako nowe) 20-procentowy.

Innym produktem banku jest smartbuy, tzw. kredyt balonowy. Służy on do finansowania aut nowych marki Opel i łączy właściwości kredytu i leasingu, szczególnie korzystny dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Z tytułu własności auta kredytobiorcy przysługuje roczny odpis amortyzacyjny. Ostatnia, największa rata kredytu, "balonowa", jest największa i odpowiada wartości auta pod koniec okresu kredytowania Przez okres płacenia rat spłacana jest tylko ta część samochodu, która jest "zużywana". Ostatnia "rata balonowa" może być spłacona gotówką lub być refinansowana nowym kredytem.

GMAC Bank udziela także kredytu na zakup floty samochodowej, przy minimalnym zakupie pięciu aut wyłącznie marki Opel. Warunki finansowe są tym korzystniejsze, im większa jest ilość nabywanych samochodów.

Do pozostałych usług banku należą m.in. ubezpieczenia kredytów obejmujące ubezpieczenie na życie lub na wypadek utraty pracy, kredyty hurtowe dla dealerów Opla na zakup aut lub wyposażenia salonów dealerskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.