mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > GMAC Bank chroni przed stratą finansową

GMAC Bank chroni przed stratą finansową

Z myślą o prawdopodobieństwie straty auta przez kredytobiorcę, GMAC Bank wprowadza do swojej oferty nowoczesne ubezpieczenie na wypadek niespodziewanej straty finansowej.

Statystyki mówiące o zdarzeniach, w wyniku których następuje utrata pojazdu, uświadamiają nam, jak często można stracić samochód. Kradzież, wypadek czy tragiczne zdarzenie losowe mogą okazać się szczególnie dotkliwe dla właściciela pojazdu kupionego na kredyt. Odszkodowanie z tytułu autocasco może bowiem nie wystarczyć na pokrycie pozostających rat kredytu. Warto zatem zastanowić się wcześniej, czy zaciągając kredyt na samochód wykupić także ubezpieczenie na wypadek ewentualnej straty finansowej. Taką możliwość oferuje od 1 września GMAC Bank.
Ubezpieczenie na wypadek straty finansowej (znane jako GAP - ang. luka) polega na zabezpieczeniu kredytobiorcy przed stratą poniesioną w wyniku całkowitego zniszczenia bądź kradzieży samochodu. W GMAC Banku, w razie nieszczęścia, właściciel pojazdu kupionego na kredyt otrzyma odszkodowanie w wysokości 20% jego wartości, jednak nie więcej niż 20.000 PLN.
Kredytobiorca może liczyć na to, że:
- ubezpieczyciel spłaci różnicę pomiędzy saldem kredytu pozostającego do spłaty, a wysokością odszkodowania z tytułu szkody (autocasco),
- otrzyma pieniądze z GAP, nawet jeśli odszkodowanie z autocaso wystarczy na spłatę. Wówczas dodatkowe pieniądze może zainwestować na przykład w kolejny samochód.
Tego typu ubezpieczenie jest w Polsce nowością. Na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji czy Czechach, gdzie jest także oferowane przez GMAC, od lat cieszy się dużą popularnością.
"Ubezpieczenie na wypadek straty finansowej jest doskonałym zabezpieczeniem dla wszystkich kupujących auta na kredyt. Stanowi ochronę wartości swoistej inwestycji, jaką jest zakup samochodu. Mam nadzieję, że dzięki wprowadzeniu tego nowoczesnego produktu do oferty banku, przyczynimy się do wzrostu świadomości ubezpieczeniowej klientów w Polsce" - mówi Mirosław Bieszki, Prezes GMAC Bank Polska S.A.
Ubezpieczenie na wypadek straty finansowej w GMAC Banku nie jest drogie. Przykładowo, biorąc 3-letni kredyt na samochód o wartości 60 000 PLN składka ubezpieczenia GAP wyniesie 23,40 PLN miesięcznie.Ubezpieczenia kredytów oferowane przez GMAC Bank realizowane są na podstawie umowy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Cardif Polska S.A. Wszelkie formalności związane z udzieleniem przez GMAC Bank kredytu oraz zakupem ubezpieczenia realizowane są w punktach dealerskich Opla na terenie całego kraju.
GMAC Bank Polska S.A. to bank związany kapitałowo z General Motors Acceptance Corporations. GMAC wszedł na polski rynek w 1996 roku poprzez zakup akcji Polbank S.A. W 1997 roku zmieniono nazwę na Opel Bank S.A. Pod obecną nazwą GMAC Bank Polska S.A. funkcjonuje od sierpnia 2001 roku. GMAC Bank Polska S.A. jest oficjalnym partnerem sieci dealerskiej firmy Opel. Specjalizuje się w kredytach na detaliczny i hurtowy zakup samochodów nowych i używanych wszystkich marek. Inne usługi oferowane przez bank to ubezpieczenia kredytów oraz komercyjne usługi finansowe. W 2002 roku GMAC Bank Polska S.A. udzielił ponad 6 000 kredytów. Udział banku w sprzedaży wszystkich samochodów marki Opel wyniósł w 2002 roku 25%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.