mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > ING konsoliduje działalność leasingową

ING konsoliduje działalność leasingową

20 sierpnia została zawarta umowa sprzedaży akcji, w wyniku której ING Lease (Polska) nabył od ING Banku Śląskiego 100% akcji spółki ING BSK Leasing. Wartość zakupionych akcji została ustalona na poziomie 46.500.000 złotych.

Do dnia dzisiejszego na rynku funkcjonowały dwa podmioty oferujące produkty leasingowe klientom Grupy ING w Polsce: ING Lease (Polska) Sp. z o.o. zajmująca się transakcjami typu "big-ticket" czyli transakcjami leasingowymi o dużej wartości dla firm z sektora dużych i średnich przedsiębiorstw, której 100-procentowym akcjonariuszem jest ING Lease Holding N.V. z siedzibą w Amsterdamie oraz ING BSK Leasing S.A., spółka należąca do ING Banku Śląskiego S.A.

Celem przejęcia jest skonsolidowanie działalności obu firm i oferowanie produktów leasingowych pod wspólną marką ING Lease w Polsce. ING Bank Śląski i ING Lease zamierzają zawrzeć porozumienie dotyczące sprzedaży produktów leasingowych poprzez sieć sprzedaży Banku.

ING Lease (Polska) Sp. z o.o., po przejęciu ING BSK Leasing S.A.,  stanie się drugą największą firmą leasingową na polskim rynku pod względem portfela leasingowego, który na dzień rozpoczęcia procesu integracji wynosi 2 miliardy 31 milionów złotych (wartość wszystkich wyleasingowanych przedmiotów po amortyzacji).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.