mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Już za miesiąc w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna. Wśród prelegentów znajdą się m.in. mec. Katarzyna Michno-Nasierowska oraz Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements, ekspert od rynku ubezpieczeniowego.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją dotychczasowej Konwencji Polskich Dealerów Samochodów. Tematem przewodnim będzie hasło "Dealer i serwis. Każdy musi zarabiać - czyli jak koncentrując się na zadowoleniu klienta wypracować zysk w firmie"

- Zmieniającej się literze prawa towarzyszą jak zawsze liczne niejasności i niepewność. Dlatego zaproponowany temat "Serwis autoryzowany i nieautoryzowany a zapisy rozporządzenia GVO. Rynek części zamiennych – źródła zaopatrzenia, regulacje prawne. Odpowiedzialność cywilna serwisu za jakość naprawy" powstał na skutek licznych zapytań kierowanych do mojej kancelarii z tego sektora. Nie wszystko ponadto w sposób jasny i przejrzysty wynika z zapisów rozporządzenia. Prawo trzeba przecież zinterpretować - mec. Katarzyna Michno-Nasierowska.

- Praktyka zastępowania nowych, oryginalnych części zamiennych częściami nieoryginalnymi jest na polskim rynku powszechna i wynika z jednej strony z uwarunkowań ekonomicznych, z drugiej z polityki firm ubezpieczeniowych. Nowe rozporządzenie GVO 461/2010 pozostawiło otwartą furtkę dla alternatywnych rodzajów części zamiennych i alternatywnych kanałów ich dystrybucji. W jaki sposób i w jakich ilościach alternatywne części zamienne są wprowadzane na rynek oraz jaki to może mieć wpływ na rozwój sektora dealerskiego to tematy, którym chciałbym poświęcić nasze spotkanie. Zachęcam więc do udziału - Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements.

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna (łącząca V Konwencję Polskich Dealerów Samochodów oraz V Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych) odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Krakowie w hotelu Best Western Premier. 19 listopada będzie miała miejsce Konferencja Dealerów Quadów, Motocykli i Skuterów. mojeauto.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Tematy w artykule: PIM ubezpieczenia dealerzy GVO

Podobne wiadomości:

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.