1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Finanse i prawo >
  4. Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzi w przyszłym roku elektroniczny dowód osobisty i prawo jazdy. Dzięki temu nie będziemy musieli mieć przy sobie dokumentów podczas kontroli.

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szefowa resortu Anna Strzeżyńska poinformowała o dacie wprowadzenia w życie usługi „mDokument”. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzi już w maju przyszłego roku pilotażowy program, w ramach którego pojawi się mobilny dowód osobisty. Pod koniec czerwca usługa będzie dostępna dla wszystkich obywateli.

To jednak nie wszystko, ponieważ niedługo potem zostanie wdrożony kolejny etap programu. W październiku 2017 pojawi się elektroniczny dowód rejestracyjny obraz ubezpieczenie OC. Ministerstwo zapowiedziało też, że elektroniczny dostęp do innych dokumentów będzie również dostępny.

Mobilne dokumenty ułatwią życie wielu obywatelom, ale przede wszystkim instytucjom państwowym. Korzystanie z usługi będzie dobrowolne. System będzie kompatybilny nie tylko ze smartfonami najnowszej generacji, ale również ze starszymi rozwiązaniami. Szefowa resortu chwali się, że przewidziano nawet procedurę w przypadku rozładowania urządzenia mobilnego.

Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z MSWiA. Rolę wykonawczą w zakresie dostarczania rozwiązania oraz utrzymania infrastruktury będą zapewniać: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Centralny Ośrodek Informatyki.
Tematy w artykule: prawo jazdy mobilny serwis

Podobne wiadomości:

Przyszłość bez prawa jazdy

auto motor i sport 2017-01-06

Wg duńskiego profesora informatyki, Henrika Christensena, już tylko 10-15 lat dzieli nas od tego, żeby samochody autonomiczne stały się integralną częścią naszego życia.

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi hybrydami plug-in stoi
Mitsubishi hybrydami plug-in stoi
200 tysięcy samochodów z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV) sprzedało Mitsubishi w ciągu ostatnich 9 lat. Dodajmy, że w ostatnim czasie to tempo wzrasta.