mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Piąty rok VB Leasing w Polsce

Piąty rok VB Leasing w Polsce

Rok 2004 był najlepszym rokiem w pięcioletniej działalności spółki na polskim rynku. VB Leasing podpisał 6.850 umów o łącznej wartości środków trwałych przekazanych w leasing 565,1 mln zł.

Ubiegły rok cała branża leasingowa w Polsce może zaliczyć do wyjątkowo udanych, czego efektem jest osiągnięta wartość sprzedaży - 12,3 mld zł. Zawirowania legislacyjne dotyczące ustawy o podatku VAT – wbrew obawom – nie spowodowały załamania rynku. Wpłynęły jednak na jego dynamikę i zmianę portfela w drugiej połowie roku, kiedy to spadek popytu na samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t zrekompensował istotny wzrost zainteresowania leasingiem samochodów ciężarowych oraz maszyn i urządzeń.

Dobra koniunktura na rynku i wzrost popytu inwestycyjnego przełożyły się także na bardzo dobre wyniki sprzedaży i wyniki finansowe VB Leasing. Podpisane 6.850 umów o łącznej wartości środków trwałych przekazanych w leasing 565,1 mln zł netto. Oznacza to ponad 25-procentowy wzrost w stosunku do 2003 roku, gdy wartość nowej sprzedaży wyniosła 449,6 mln zł. Ubiegłoroczny wynik finansowy (zysk netto) spółki to 13,4 mln zł. Ponad 48 proc. portfela w 2004 r. stanowiły samochody o ładowności powyżej 3,5 t, ok. 37 proc. - samochody osobowe i societe, blisko 14 proc. – maszyny i urządzenia, a ok. 1,5 proc. – nowoczesne techniki biurowe, czyli sprzęt biurowy i IT.

- Wynik jaki osiągnęliśmy w 2004 roku i zrealizowany plan sprzedaży jest efektem naszego dobrego przygotowania do zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz wyjątkowego dla branży leasingowej drugiego kwartału 2004 roku – mówi Jarosław Borzymowski, członek Zarządu VB Leasing. – Spadek popytu na samochody osobowe i lekkie dostawcze w drugiej połowie 2004 roku zrekompensowaliśmy wzrostem zainteresowania leasingiem środków transportu, maszyn i urządzeń, jednocześnie umożliwiając naszym klientom korzystanie z unijnych funduszy strukturalnych, co przyniosło efekty w postaci ok. 60 wydanych promes leasingowych.

- W 2005 roku nadal będziemy rozwijać sieć sprzedaży, umacniać pozycję na rynku leasingu maszyn, urządzeń oraz środków transportu oraz – jak dotąd – kierować swoją ofertę przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Liczymy też na wzrost zainteresowania klientów leasingiem konsumenckim i naszym produktem – mówi Radovan Polakovič, członek Zarządu, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu VB Leasing. - Oczywiście, wnikliwie obserwujemy zmieniający się polski rynek leasingu, który – jak się okazuje – wciąż umożliwia innowacyjność i wprowadzanie nowych produktów. Nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem i ulepszaniem naszej oferty, szukamy nisz i oryginalnych produktów finansowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.