mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Polak potrafi, czyli luksusowa pomoc drogowa

Polak potrafi, czyli luksusowa pomoc drogowa

Pomysłowość naszych rodaków w omijaniu różnorakich przepisów prawa nie zna granic. Po autach z kratką, bankowozach teraz przyszła pora na pojazdy pomocy drogowej. Nie było by może w tym nic dziwnego, gdyby nie marki samochodów rejestrowane jako pomoc drogowa. Bentleye, Ferrari, Jaguary czy Porsche...

Polak potrafi, czyli luksusowa pomoc drogowa
Jak informuje Samar, proceder sprowadzania do kraju superluksusowych aut i rejestrowania ich jako pomoc drogowa trwa od ubiegłego roku. Prywatny import się opłaca, bowiem od takiego typu pojazdu nie płaci się akcyzy, a w przypadku nowych aut, także podatku VAT. Dostosowanie auta do wymogu pomocy drogowej, to koszt o. 2,5 tys. zł, a potencjalne oszczędności sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych.

W minionym roku zarejestrowano w polskich wydziałach komunikacji 415 takich pojazdów, z czego połowa (208) była w wieku do 3 lat. Najczęściej na pomoc drogową przerabiane były modele marki Audi, choć nie brakło innych supersportowych samochodów. Pojawiły się m.in. Aston Martin Rapide, Mercedes S65 AMG, Bentley Continental GT, Ferrari California czy Maserati Quattroporte GTS oraz Grand Turismo.

W tym roku interes dalej kwitnie, tylko w styczniu do Polski sprowadzono i zarejestrowano 46 aut jako pomoc drogowa, w tym kolejna California.

Według obliczeń Samaru w ten sposób, przy najdroższych modelach (ok. miliona złotych) można zaoszczędzić ok. 170 tys. zł na akcyzie i kolejne 200 tys. na podatku VAT. Według szacunków potencjalna strata dla budżetu państwa z tego typu działalności może już sięgać nawet 11 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

Maserati Ghibli: stary nowy znajomy

auto motor i sport 0000-00-00

Ostatni raz Maserati użyło nazwy Ghibli w 1997 roku, nowy model stawia na celowniku m.in. BMW 5. Jakie ma argumenty?

Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy

Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie...

Aktualności 2018-10-18

Komentuj:

~sajmon112 2017-12-19

szybka i sprawna pomoc drogowa warszawa http://jgraczkowski.pl

Kalbar.87 2017-11-09

Ja mieszkam w Warszawie i u nas jest dość dużo wariatów drogowych. W tym roku zaliczyłem dwie stłuczki i zamierzam nie powiększać tej liczby. Raz potrzebowałem pomocy drogowej i pomogli mi z http://neccar.pl/. Czekałem na lawetę dosłownie 10 minut. Od tej pory mam zapisany w kontaktach telefon do nich. Przezorny dwa razu ubezpieczony.

~PomocZG 2017-08-16

Jeśli macie problemy z pomocą drogową to polecam kontakt z firmą z Dolnego Śląska : Pomoc drogowa

~Dariusz 2013-07-07

Proszę zobaczyć na auta na tej stronie: Speed-Bus. To są prawdziwe luksusowe auta pomocy drogowej

~lemon 2013-02-28

dlaczego akurat auta pomocy drogowej miałaby być zwolnione z opłat? przeciez to taka sama działalność jak każda inna.. nie wygląda mi to na przypadek a wszystko było dobrze, dopóki nikt o tym nie wiedział i tylko zaufani mogli korzystać z furtki..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.