mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Dariusz Chyćka pełniący funkcję członka zespołu doradczego przy ministrze infrastruktury zapowiedział, że wprowadzenie takich zmian to kwestia czasu. Są one konieczne ze względu na mało efektywną procedurę egzaminowania młodych kierowców. W tej chwili kandydaci zdają jednorazowy test z wiedzy teoretycznej. Zdaniem Chyćki taki system pozwala uzyskać prawo jazdy osobom pomimo dużego deficytu umiejętności.
Kandydat na kierowcę zdaje go tylko raz. Zdaniem doradcy ministra nie można dopuszczać do sytuacji, w której uczestnik ruchu zdobywa uprawnienia bazując na wiedzy aktualnej w danej chwili, a następnie korzysta z tej wiedzy przez całe życie. Nowy system ma wprowadzić regularne testy z teorii, które trzeba będzie zdawać co 12 miesięcy.

Kolejna zmiana zakłada, że nauka teorii nie może sie odbywać poza ośrodkiem szkolenia kierowcy. Do tej pory taka możliwość istniała. Zamiast zdalnej nauki, kursant będzie musiał uczyć się na miejscu. To pozwoliło by skupić większą uwagę szkolących na przyszłych kierowcach i sprawić, że faktycznie będą korzystać ze zdobytych informacji i je rozumieć, a nie tylko zapamiętywac.

Członek zespołu przyznał podczas wywiadu, że są to jednie propozycje, a wszystko może się jeszcze zmienić. Na pewno konieczne są zmiany, które zmodyfikują system szkolenia, który w tej chwili nie stawia kursanta na pierwszym miejscu. Powstają nadużycia, a przyszły kierowca już na początku drogi wyrabia niedobre nawyki.
Tematy w artykule: prawo jazdy egzamin

Podobne wiadomości:

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy

Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy

Aktualności 2018-10-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT