mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Samochody używane. Pewne i w niskich ratach

Samochody używane. Pewne i w niskich ratach

Polacy szukają sprawdzonych aut używanych, ale koszty często przekraczają możliwości. Teraz na rynku pojawia się nowa możliwość finansowania zakupu takich pojazdów, z niską miesięczną ratą.

Samochody używane. Pewne i w niskich ratach
Ubiegły rok był rekordowy na polskim rynku pod względem sprzedaży nowych samochodów, jednak wciąż dominują używane auta. Kupujący szukają dobrych – pewnych, z prawdziwą historią, serwisowanych – pojazdów z drugiej ręki, ale prawie 60 proc. z nich uważa, że znalezienie takiego egzemplarza to trudne zadanie. Dlatego Volkswagen Financial Services wprowadził ofertę niskich rat na samochody z gwarancją, sprawdzone technicznie i z pewną historią – program Autonomia.

Ponad 2,5 mln kupionych aut używanych

W 2018 roku na rynku wtórnym samochodów osobowych zawarto łącznie 2 626,6 tys. transakcji zakupu takich pojazdów. Jest to pięciokrotnie więcej, niż rejestracje nowych aut (532 tys.).

W liczbie ponad 2,5 mln było 927 946 pierwszych rejestracji samochodów sprowadzonych oraz 1 697,7 tys. przerejestrowań pojazdów osobowych. (Dane PZPM na podstawie CEP). W grupie samochodów sprowadzonych odnotowano wzrost liczby transakcji o około 7 proc., a średni wiek takiego auta wynosił prawie 11 lat.

- Polscy klienci najchętniej kupują używane samochody z Grupy Volkswagen. W czołówce sprzedawanych w Polsce aut używanych sześć pojazdów z pierwszej dziesiątki to modele marek Audi lub Volkswagen. Na pierwszym miejscu jest model Audi A4, na drugim – Volkswagen Golf. Pozostałe najchętniej kupowane używane auta z Grupy, to Audi A3 i Audi A6 oraz Volkswagen Passat i Volkswagen Polo. (Dane za 2018 r. Źródło: Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) – podkreśla Paweł Bokun, Kierownik Działu Samochodów Używanych i Remarketingu w Departamencie Finansowania i Zarządzania Flotą VWFS.

- Dlatego postanowiliśmy przygotować ofertę kredytu i leasingu, które w ramach niskich rat pozwolą kupującym sięgnąć po nowsze i lepiej wyposażone auta używane marek z Grupy Volkswagen. – dodaje Paweł Bokun.

Poszukiwany: używany, ale pewny

Przy poszukiwaniu tego wymarzonego używanego auta nabywcy napotykają jednak na spore przeszkody. Według badań przeprowadzonych na zlecenie PZWLP (Źródło: Badanie KANTAR TNS na grupie Polaków, którzy w ciągu ostatnich 5 lat kupili używany samochód.

Badania wykonano na zlecenie PZWLP, kwiecień 2019 r.), aż 58 proc. z nich wskazuje, że znalezienie dobrego używanego pojazdu to trudne zadanie. Dziesięciokrotnie mniej ankietowanych – zaledwie 6 proc. – uznaje, że jest to łatwe do przeprowadzenia.

Jakie wady lub przeszkody ankietowani uznają za najistotniejsze? Najczęściej jest to zły stan techniczny takich samochodów i wynikająca z niego konieczność kosztownych napraw (55 proc. wskazań). Kolejne pozycje zajmują bolączki znane od lat na polskim rynku: brak zaufania do sprzedającego, nieznana lub niewiarygodna historia pojazdu oraz wątpliwy przebieg.

Z tych wskazań wynikają oczekiwania kupujących: 82 proc. z nich chce, aby ich używane auto miało w pełni udokumentowany stan techniczny, a 80 proc. – udokumentowany przebieg. Krótko mówiąc: przy zakupie samochodu nikt nie chce grać w ruletkę.

- Na przełomie maja i czerwca br. Volkswagen Financial Services wprowadził na polskim rynku ofertę Autonomia, czyli niskie raty na pewne samochody z programów Das WeltAuto i Audi Select :plus – z gwarancją, sprawdzone w 117 punktach pod względem technicznym, z udokumentowanymi przeglądami i naprawami przeprowadzanymi w ASO oraz z gwarantowanym przebiegiem. – wskazuje Paweł Bokun.

Używane w niskich ratach

- Autonomia oznacza dla klientów niezależność oraz dostęp do mobilności na opłacalnych i elastycznych warunkach. Stanowi jednocześnie odpowiedź na zapotrzebowanie nabywców, szukających sprawdzonych aut za rozsądne pieniądze. Autonomia to kredyt i leasing, czyli oferta dla każdego klienta: indywidualnego, mikro przedsiębiorcy czy menadżera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services.

Spośród dwóch rodzajów finansowania aut z drugiej ręki, klasycznych produktów i oferty
z niskimi ratami, Michał Dyc w tej drugiej upatruje lokomotywy zmian na polskim rynku używanych samochodów.

Prosta kalkulacja pozwoli klientom przekonać się, że w ramach podobnego miesięcznego budżetu będą mogli jeździć sprawdzonym pod każdym względem, całkiem młodym i dobrze wyposażonym samochodem. A to wszystko w konkurencyjnych, niskich ratach. Jak niskich? Czasem nawet o około połowę, w porównaniu do klasycznego kredytu czy leasingu.

- Autonomia ma podobny mechanizm do wprowadzonych przez Volkswagen Financial Services już ponad pięć lat temu kredytu i leasingu z niskimi ratami na nowe samochody. Korzyści dla kupujących są zbliżone: poczynając od niskich rat, do wygodnej dla klienta możliwości zwrotu auta na zakończenie umowy. – wymienia Michał Dyc.

O Autonomię warto zapytać w każdym salonie marek Grupy: Volkswagena, ŠKODY, SEAT-a czy Audi. Sprzedawcy przygotują dla klienta kalkulację rat i przedstawią wszystkie informacje na temat oferty.

Przykład? Dwuletnia ŠKODA Octavia z silnikiem 1.4 TSI, z niskim przebiegiem (8 tys. km) i ceną 50 tys. zł w programie Das WeltAuto, w Kredycie Autonomia będzie dostępna już za 469 zł miesięcznie, przy założeniu umowy na 4 lata, łącznym limicie 80 tys. km i wkładzie własnym w wysokości 10 proc. ceny samochodu.

- To korzystne rozwiązanie, które pozwala przeznaczyć własne pieniądze na samochód pewny i z gwarancją, a przy tym dużo młodszy, nowocześniejszy i zdecydowanie mniej zużyty niż przeciętny sprowadzany model. Autonomia się opłaca. – podsumowuje Michał Dyc.


Podobne wiadomości:

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Import aut ciągle rośnie

Import aut ciągle rośnie

Aktualności 2016-05-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen opracował nową skrzynię biegów
Volkswagen opracował nową skrzynię biegów
Manualne skrzynie biegów mają przed sobą przyszłość. Volkswagen opracował przekładnię MQ281, która pomaga oszczędzać paliwo.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK