mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ubezpieczenia direct w Polsce

Ubezpieczenia direct w Polsce

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA jest pierwszą w Polsce firmą oferującą komunikacyjne ubezpieczenia direct. Od stycznia 2003 roku, kierowcy w całej Polsce mogą ubezpieczać swoje samochody przez telefon.

Ubezpieczenia direct bazują na użyciu nowoczesnej technologii, która zapewnia bezpośredni kontakt z klientem, bez konieczności korzystania z agentów, ani pośredników. Gwarantuje to znaczną redukcję kosztów operacyjnych oraz cen polis ubezpieczeniowych. W ofercie Link4 polisy są tańsze średnio o 15% dla około 80% kierowców, przy czym wartość ta może osiągnąć nawet do 30 %.
Komputerowy system obsługi ubezpieczeń direct pozwala na precyzyjne określenie ryzyka ubezpieczeniowego dla danego kierowcy, co korzystnie wpływa na cenę jego polisy. W Link4 zawieranie ubezpieczenia, jak i zgłoszenie szkody odbywa się telefonicznie pod tym samym numerem telefonu. Całodobowy dostęp do Centrum Obsługi Klientów Link4 zapewnia natychmiastową i profesjonalną obsługę klienta w przypadku zaistnienia szkody w dowolnym miejscu w Polsce. Natychmiast po otrzymaniu informacji o kolizji lub wypadku, Link4 wysyła pomoc na miejsce zdarzenia i rozpoczyna proces likwidacji szkody, w czasie wybranym przez klienta, dostosowując swoje procedury do jego potrzeb. Link4 współpracuje z siecią holowników, rzeczoznawców oraz warsztatów na terenie całego kraju. W województwie dolnośląskim Link4 korzysta z usług około 80 holowników, 9 biur rzeczoznawców i 22 warsztatów.
Po dziewięciu miesiącach obecności na rynku w Link4 TU SA ubezpieczyło swoje auta prawie 45 000 kierowców.
„Dotychczas ubezpieczeniom direct zaufało niemal 45 000 kierowców w całej Polsce. Świadczy to o tym, że Polacy są przygotowani na nowoczesne usługi ubezpieczeniowe, a także potwierdza fakt, że cenią swój czas i pieniądze. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom Link4 obsługi na wysokim poziomie nie tylko przy zakupie polisy, ale również przy likwidacji ewentualnej szkody” powiedział Mariusz J. Sarnowski, prezes Link4 TU SA.
W województwie dolnośląskim najczęściej ubezpieczanymi samochodami w Link4 TU SA są: Daewoo, Opel, Fiat, VW, Ford, Renault, co stanowi ponad 60 proc. wszystkich samochodów objętych ubezpieczeniem direct w tym województwie. Ponad 50 proc. klientów Link4 w dolnośląskim to kierowcy w wieku od 35 do 50 roku życia.
Link4 oferuje ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC odbiorcom indywidualnym oraz jako ich uzupełnienie, pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne; NNW, Zielona Karta
i Assistance. Za ubezpieczenie klient może zapłacić jednorazowo lub w ratach, w dogodny dla siebie sposób; kartą kredytową w trakcie trwania rozmowy telefonicznej lub gotówką, przy odbiorze dokumentów. Polisa staje się ważna po opłaceniu składki przez klienta.
Link4 TU SA jest pierwszą w Polsce firmą oferującą ubezpieczenia direct. Podstawą odnoszącego sukcesy w krajach Europy Zachodniej modelu biznesowego Link4 jest sprzedaż polis ubezpieczeniowych przez telefon. Firma nie utrzymuje terenowej sieci sprzedaży w postaci agentów, pośredników i oddziałów, co redukuje koszty działalności operacyjnej, stąd też niższe ceny ubezpieczeń oferowanych przez Link4. Zaawansowana technologia i jedno z największych call center w kraju zapewniają całodobowy dostęp do profesjonalnych usług oraz serwisu poszkodowego. Link4 TU SA jest wspólną inwestycją holenderskiej instytucji finansowej Global Direct Insurance Investments B.V., (GDII) oraz izraelskiej firmy Direct Insurance - Financial Investments Ltd., (DIFI). Akcjonariusze Link4 dotychczas zainwestowali 61 mln PLN w działalność ubezpieczeniową w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.