mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Wciąż stabilne wyniki Futura Prime

Wciąż stabilne wyniki Futura Prime

Trzeci kwartał 2004r. Grupa Futura Prime może uznać za udany. Pomimo odczuwalnego dla całej branży spadku popytu na usługi leasingowe, gdańska firma zdołała utrzymać dotychczasowy, dobry poziom sprzedaży.

Od lipca bieżącego roku Grupa Futura Prime zawarła około 1000 nowych umów leasingowych na łączną kwotę netto 53 milionów złotych. Tym samym ilość umów zawartych od początku roku wrosła do prawie 4000, a ich wartość przekroczyła 205 mln zł., co stanowi 11% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2003 roku.

Majowe zmiany w przepisach podatkowych sprawiły, że w ostatnich 3 miesiącach klienci najczęściej brali w leasing samochody osobowe (42%) oraz auta dostawcze (34,5%). Samochody typu societe (hatchback i kombi), które w pierwszym półroczu 2004r. obejmowały ponad 80% portfela firmy, cieszyły się mniejszą popularnością i stanowiły zaledwie 23,5% wszystkich oddanych w leasing pojazdów.

W ostatnim kwartale Grupa Futura Prime powiększyła swoją flotę pojazdów o kilkaset nowych aut. Na koniec września jej wielkość wyniosła 13.000 samochodów, z czego 71% to pojazdy zarządzane przez Futura Leasing S.A., a 29% przez Prime Car Managemnet S.A. W stosunku do września 2003 roku nastąpił zatem wzrost floty o 46,5%.

W okresie od lipca do września bieżącego roku klienci Grupy najchętniej podpisywali umowy leasingowe na okres 38 miesięcy. Średnia wysokość opłaty wstępnej wyniosła w tym okresie 12,5% początkowej wartości samochodu. W stosunku do poprzednich miesięcy wydłużyła się długość okresu leasingowego, natomiast obniżyła się kwota OW. Wyniki te miały bezpośredni związek z wprowadzeniem na rynek produktu Leasing Plus, który charakteryzuje się obniżoną opłatą wstępną i sprzyja podpisywaniu umów na okres 2 lub 3 lat. Od połowy czerwca podpisano ponad 500 umów na tego typu leasing o łącznej wartości 26 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.