1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Finanse i prawo >
  4. Wynajem i leasing na plusie

Wynajem i leasing na plusie

Pierwszy kwartał 2011 roku był obiecujący dla branży wynajmu oraz leasingu pojazdów. Firmy należące do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów odnotowały w tym okresie wzrost o 16,4%.

Po I kwartale 2011 roku 16 z 17 firm członkowskich PZWLP łącznie finansowało i zarządzało 85.942 pojazdami. Oznacza to wzrost – rok do roku – o 16,4%, czyli 12.111 pojazdów. Na koniec marca br. w full service leasingu (FSL) było łącznie 70.490 pojazdów, w leasingu z serwisem (LS) – 6.445, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.007 samochodów.

- Według naszych analiz PZWLP utrzymuje swój udział w polskim rynku wynajmu. Obecnie floty członków stanowią ponad 66% branży wynajmu długoterminowego ogółem, a w jej najważniejszym i najdynamiczniej rozwijającym się produkcie – full service leasingu – ten udział przekracza 70% – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Rynkowi liderzy – członkowie PZWLP oraz występujące wspólnie jako Masterlease firmy Prime Car Management i Futura Leasing – w branży wynajmu ogółem mieli łączny udział 81,6%, a w produkcie FSL – 82,7%.

Wśród zrzeszonych w PZWLP firm największą liczbę pojazdów w FSL (13.124) miał LeasePlan Fleet Management, który został również liderem wyłącznego zarządzania (2.449). W Leasingu z serwisem pierwsze miejsce zajął Bankowy Fundusz Leasingowy (2.751 aut), który dysponował także największą pojedynczą flotą (982 pojazdy).

- W klasyfikacji najczęściej wynajmowanych we flotach naszych członków modeli samochodów obserwujemy ciekawe zmiany, które być może staną się rynkowym trendem. Ponownie wygrał Ford Focus, jednak od początku 2011 roku coraz silniejszą pozycję zajmują najpopularniejsze modele Skody - Octavia i Fabia – wyjaśnia Leszek Pomorski.

Pierwszych pięć miejsc w Związku zajęły kolejno firmy: LeasePlan Fleet Management, Arval Service Lease, ING Car Lease, Carefleet i BRE Leasing.
Tematy w artykule: leasing wynajem samochodow CFM flota

Podobne wiadomości:

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen ID.5 – premiera SUV-a coupe
Volkswagen ID.5 – premiera SUV-a coupe
Volkswagen ID.5 to najnowszy model z rodziny ID, elektrycznych modeli Volkswagena. ID.5 jest w zasadzie inną wersją nadwoziową modelu ID.4, utrzymaną w stylu coupe.