1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Finanse i prawo >
  4. Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Okazuje się, że firmy coraz chętniej wynajmują samochody, niż je kupują. Jak wynika z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ubiegły rok okazał się rekordowy pod względem wynajmu samochodów przez firmy.

Wynajem zamiast kupna pojazdu
Sektor wynajmu długoterminowego (CFM) urósł w 2015 roku o 16,6 proc., co jest najlepszym wynikiem w statystykach prowadzonych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Tylko w ubiegłym roku przybyło blisko 21 tys. samochodów użytkowanych w tym systemie, co oznacza, że już co piąte auto firmowe jest wynajęte.

Dlaczego firmy coraz chętniej korzystają z wynajmu samochodów? Spowodowane jest to przede wszystkim rozliczeniami podatkowymi, w których wynajem średnio- lub długoterminowy generuje wymierne korzyści. Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest łatwość użytkowania i rozliczania eksploatacji auta (nie musimy martwić się chociażby o odsprzedaż). Dodatkowym atrybutem jest też szybka możliwość zmiany wynajętego samochodu na inny model, czy markę.

Firmy najchętniej wybierają usługę tzw. full serwis leasing. Obejmuje finansowanie floty w ramach leasingu operacyjnego i kompleksową obsługę administracyjną oraz serwisową aut służbowych. Na koniec 2015 roku było nim objętych ponad 105 tys. aut, czyli 71,7 proc. łącznego parku pojazdów. Firmy zrzeszone w związku, posiadające blisko 80-procentowy udział w rynku CFM, dysponowały na koniec ubiegłego roku prawie 147 tysiącami samochodów.

Klienci indywidualni nie są aż tak zainteresowani tą ofertą, bardziej korzystają z wynajmu krótkoterminowego, chociaż także w tej grupie obserwowane jest zainteresowanie ofertami obejmującymi dłuższe okresy. Dotyczy to jednak głownie samochodów premium.

Eksperci twierdzą, że rok 2016 będzie jeszcze lepszy pod względem ilości wynajmowanych samochodów przez firmy, a także klientów indywidualnych. Szacuje się, że równie popularny stanie się car sharing.
Tematy w artykule: leasing wynajem samochodow

Podobne wiadomości:

Salon aut poleasingowych - w końcu kupimy...

auto motor i sport 2015-12-15

W Polsce kupno auta używanego to często loteria. Teraz, dzięki pierwszemu salonowi aut poleasingowych, zakup samochodu z drugiej ręki może stać się taką samą przyjemnością, co nowego. Zaznaczmy, że znacznie tańszą przyjemnością.

Komentuj:

~Grzegorz 2020-07-10

Ja polecam skorzystać z najmu na stronie www.autoefl.pl - leasing, pożyczka, najem i są wszystkie auta nowe dostępne w PL.

~Ten 2020-04-23

W Łodzi i okolicach Polecam firmę The King autoskup. Szybko i sprawnie. Płatność gotówką. Dojazd do klienta. Odbiór auta laweta. www.the-king.pl

~gonzo 2020-04-13

ja polecam wypożyczalnię samochodów Lublin Radom Rzeszów http:fastrental.pl/

~Arturro 2020-04-13

ja polecam wypożyczalnia samochodów Lublin

Sklep-Kia_pl 2018-10-11

Jest to kompletnie nieopłacalne, za wynajem auta w praktyce zapłacisz zdecydowanie więcej niż w przypadku jego kupna i obojętnie czy będzie to auto nowe czy używane. www.Sklep-Kia.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta pojawił się w nowej, odświeżonej wersji. Jednocześnie debiutuje sportowa Fiesta ST. Oto, co się zmieniło.