1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Finanse i prawo >
  4. YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Ostatnie podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawiły, że kierowcy szukają oszczędności za wszelką cenę. Yanosik i TU Ergo Hestia postanowiły wykorzystać ten fakt. Jest tylko jeden warunek -musimy pozwolić na śledzenie naszego stylu jazdy.

YU! - sposób na tańsze OC

Na rynku ubezpieczeń pojawiła się nowa marka YU!, która powstała przy współpracy firm Yanosik oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowego Ergo Hestia. Pierwsza dostarczy aplikację dla kierowców, a druga produkt ubezpieczeniowy.

Główną cechą tego produktu będzie możliwość wyliczania składek ubezpieczenia w oparciu o dane telematyczne. Formuła "pay how you drive" zbiera dane poprzez aplikację Yanosik - śledzi styl jazdy, bada jak kierowca zachowuje się w miejscach ograniczenia prędkości oraz miejscach niebezpiecznych. Ubezpieczyciel uzyska informacje o jakich porach i jakimi trasami najczęściej porusza się samochód. Nie będzie miało znaczenia, gdzie zarejestrowano samochód. W tym przypadku ocenie podlega kierowca, a nie jego pojazd.

Od kilku tygodni aplikacja Yanosik zbiera dane telematyczne od każdego użytkownika. Wszystko po to, żeby każdy użytkownik mógł skorzystać z korzystniejszej oferty OC. Wystarczy, że zaakceptuje możliwość przesłania informacji handlowych. Wystarczą dane z okresu trzech miesięcy na temat jazdy, żeby stworzyć profil kierowcy. Użytkownik ma stały wgląd w aplikacji, jak algorytm ocenił jego styl jazdy. Dzięki temu będziemy może nad tym popracować, gdy ocena będzie niska.

Założyciele marki YU! planują dotrzeć do około 2 mln użytkowników, ale podkreślają, że nie każdy otrzyma zniżkę. Firma zamierza dość rygorystycznie oceniać styl jazdy, żeby zniżki nie przynosiły start. Z drugiej strony sprzedaż polis samochodowych OC w przypadku firmy Ergo Hestia nie jest tak duża, żeby wpłynęły na wynik finansowych.

Tańsze ubezpieczenia będą sprzedawane tylko najmniej ryzykownym kierowcom. Składkę trzeba będzie zapłacić za rok z góry przy pomocy aplikacji. Po kliknięciu w odpowiedni link użytkownik zostanie przeniesiony do tzw. bramki płatniczej.

Propozycja Ergo Hestii i Yanosika spotkała się z szybką reakcją firmy Link4, która od dawna zapowiadała połączenie stylu jazdy z ceną ubezpieczenia. Już w marcu firma wystartuje z nowym produktem. Za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy kierowca otrzyma indywidualne zniżki, które będą wypłacane na koniec okresu ubezpieczenia lub będzie można zamienić je na zniżkę w składce na kolejny rok. W ten sposób kierowca zaoszczędzi nawet do 30 proc. Link4 weźmie pod uwagę styl jazdy (płynne przyspieszanie, hamowanie), a także przekraczanie dozwolonej prędkości. Żeby wziąć udział w promocji, trzeba przejechać odpowiednią liczbę kilometrów w miesiącu lub wykonać określoną liczbę podróży.

Tematy w artykule: ubezpieczenia ubezpieczenie OC

Podobne wiadomości:

Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC

Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC

Aktualności 2019-12-30

Nowe przepisy. Ruszają wypłaty szczególne z UFG

Nowe przepisy. Ruszają wypłaty szczególne z...

Finanse i prawo 2019-10-31

Komentuj:

~kam 2017-03-02

Tańsze OC można sobie na kalkulatorze cuk wyszukać.

E-Marek 2017-02-21

dostalem oferte z yu i rzeczywiście jest korzystniejsza od pzu, gdzie teraz mam i widze, ż nigdzie lepszej nie ma. 100zł to gora kasy nie jest, ale zawsze

~Ubea.pl 2017-01-30

Ci, którzy chcieliby mieć tanie OC bez pozwalania na śledzenie stylu jazdy, mogą skorzystać z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl Różnice w cenach OC proponowanych tym samym kierowcom mogą sięgać 1000 zł, więc warto poświęcić minutę na sprawdzenie wszystkich ofert, by nie przepłacić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak oszczędnie jeździć hybrydą?
Jak oszczędnie jeździć hybrydą?
Hybrydy są przyjazne dla środowiska i dla portfela – warto wiedzieć, jak wykorzystać ich pełny potencjał i jeździć nimi jeszcze oszczędniej.