mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Ostatnie podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawiły, że kierowcy szukają oszczędności za wszelką cenę. Yanosik i TU Ergo Hestia postanowiły wykorzystać ten fakt. Jest tylko jeden warunek -musimy pozwolić na śledzenie naszego stylu jazdy.

YU! - sposób na tańsze OC

Na rynku ubezpieczeń pojawiła się nowa marka YU!, która powstała przy współpracy firm Yanosik oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowego Ergo Hestia. Pierwsza dostarczy aplikację dla kierowców, a druga produkt ubezpieczeniowy.

Główną cechą tego produktu będzie możliwość wyliczania składek ubezpieczenia w oparciu o dane telematyczne. Formuła "pay how you drive" zbiera dane poprzez aplikację Yanosik - śledzi styl jazdy, bada jak kierowca zachowuje się w miejscach ograniczenia prędkości oraz miejscach niebezpiecznych. Ubezpieczyciel uzyska informacje o jakich porach i jakimi trasami najczęściej porusza się samochód. Nie będzie miało znaczenia, gdzie zarejestrowano samochód. W tym przypadku ocenie podlega kierowca, a nie jego pojazd.

Od kilku tygodni aplikacja Yanosik zbiera dane telematyczne od każdego użytkownika. Wszystko po to, żeby każdy użytkownik mógł skorzystać z korzystniejszej oferty OC. Wystarczy, że zaakceptuje możliwość przesłania informacji handlowych. Wystarczą dane z okresu trzech miesięcy na temat jazdy, żeby stworzyć profil kierowcy. Użytkownik ma stały wgląd w aplikacji, jak algorytm ocenił jego styl jazdy. Dzięki temu będziemy może nad tym popracować, gdy ocena będzie niska.

Założyciele marki YU! planują dotrzeć do około 2 mln użytkowników, ale podkreślają, że nie każdy otrzyma zniżkę. Firma zamierza dość rygorystycznie oceniać styl jazdy, żeby zniżki nie przynosiły start. Z drugiej strony sprzedaż polis samochodowych OC w przypadku firmy Ergo Hestia nie jest tak duża, żeby wpłynęły na wynik finansowych.

Tańsze ubezpieczenia będą sprzedawane tylko najmniej ryzykownym kierowcom. Składkę trzeba będzie zapłacić za rok z góry przy pomocy aplikacji. Po kliknięciu w odpowiedni link użytkownik zostanie przeniesiony do tzw. bramki płatniczej.

Propozycja Ergo Hestii i Yanosika spotkała się z szybką reakcją firmy Link4, która od dawna zapowiadała połączenie stylu jazdy z ceną ubezpieczenia. Już w marcu firma wystartuje z nowym produktem. Za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy kierowca otrzyma indywidualne zniżki, które będą wypłacane na koniec okresu ubezpieczenia lub będzie można zamienić je na zniżkę w składce na kolejny rok. W ten sposób kierowca zaoszczędzi nawet do 30 proc. Link4 weźmie pod uwagę styl jazdy (płynne przyspieszanie, hamowanie), a także przekraczanie dozwolonej prędkości. Żeby wziąć udział w promocji, trzeba przejechać odpowiednią liczbę kilometrów w miesiącu lub wykonać określoną liczbę podróży.

Tematy w artykule: ubezpieczenia ubezpieczenie OC

Podobne wiadomości:

Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki

Kierowcy bez polisy OC częściej powodują...

Aktualności 2018-10-23

UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców

UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki...

Ubezpieczenie samochodu 2018-10-24

Komentuj:

~kam 2017-03-02

Tańsze OC można sobie na kalkulatorze cuk wyszukać.

E-Marek 2017-02-21

dostalem oferte z yu i rzeczywiście jest korzystniejsza od pzu, gdzie teraz mam i widze, ż nigdzie lepszej nie ma. 100zł to gora kasy nie jest, ale zawsze

~Ubea.pl 2017-01-30

Ci, którzy chcieliby mieć tanie OC bez pozwalania na śledzenie stylu jazdy, mogą skorzystać z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl Różnice w cenach OC proponowanych tym samym kierowcom mogą sięgać 1000 zł, więc warto poświęcić minutę na sprawdzenie wszystkich ofert, by nie przepłacić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Serii 8 Convertible - premiera
BMW Serii 8 Convertible - premiera
BMW Serii 8 Convertible ujrzało światło dzienne. Samochód jest godnym rywalem dla Mercedesa Klasy S Cabrio.