mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zwrot rat za auta

Zwrot rat za auta

Wygrana klientów systemu argentyńskiego.

Jak podaje Prawo i Gospodarka "działająca w systemie argentyńskim firma AICE Polska musi niezwłocznie zwrócić klientom wszystkie wpłacone przez nich pieniądze na zakup samochodów. Taką decyzję wydał Sąd Okręgowy w Warszawie, podtrzymując tym samym wyrok sądu rejonowego, od którego AICE złożyła apelację.

Firma wysłała do kilku klientów pismo, że tico, tj. samochód, na który wpłacali raty, zostanie zmieniony na matiza. Oznaczało to wyższe raty. Umowa przewidywała, że jeśli cena zaproponowanego modelu jest wyższa o 20 proc., to konsument może odstąpić od umowy. I tak też zrobili klienci, ponieważ raty wzrosły o ponad 20 proc. – powiedziała PG Małgorzata Rothert, warszawski rzecznik konsumentów.

AICE jednak nie wyraziła na to zgody. Stwierdziła, że zgodnie z inną klauzulą umowy, jeżeli Daewoo odstąpi od produkcji danego modelu samochodu, to AICE może zaproponować inny model. Klienci w tej sytuacji zwrócili się z powództwem do sądu o zwrot kosztów. W trakcie postępowania okazało się, że tico wciąż jest produkowane, a jedynie zmalały jego dostawy na rynek. Klienci mieli więc rację – stwierdziła M. Rothert. (Izabela Rakowska)"

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.