mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > "Wybór 1..2..3"

"Wybór 1..2..3"

Samochodowy GMAC Bank wspólnie z koncernem General Motors uruchomiły nowatorski program finansowania zakupu nowych samochodów – kredyt z odroczoną ratą finalną.

"Wybór 1..2..3" to propozycja dla klientów, którym zależy na niskich miesięcznych kosztach. Najwyższa, końcowa rata kredytu może zostać uregulowana na trzy sposoby. Po pierwsze, właściciel samochodu może wymienić auto na nowe traktując ostatnią ratę jako wkład własny przy kolejnym zakupie, po drugie może on rozłożyć ostatnią ratę na kolejne raty (kontynuacja kredytu do całkowitej spłaty) lub też, po trzecie, może spłacić ratę finalną w gotówce i zatrzymać swój samochód.

Nowy program finansowania zapewnia nie tylko swobodę decyzji pod koniec kontraktu, gdy nadejdzie termin uregulowania ostatniej raty, ale także krótszy okres kredytu i niższe raty miesięczne (przykładowo, aby uzyskać tak niskie raty jak w trzyletnim programie "Wybór 1..2..3", trzeba by skorzystać z kredytu standardowego na ok. 5 lat). Nowy sposób finansowania jest przeznaczony dla wszystkich marek samochodów osobowych koncernu General Motors, tj. Opel, Chevrolet, Saab, Cadillac. Mogą z niego skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

"Podobne programy finansowania cieszą się ogromną popularnością wśród klientów w Europie Zachodniej. Wybór 1..2..3 to ciekawa propozycja przede wszystkim dla tych osób, które chcą cieszyć się z prestiżu i komfortu posiadania stale nowego samochodu, a jednocześnie zależy im na niskich ratach miesięcznych - powiedział Andrzej Jakubowski, Prezes GMAC Bank Polska S.A. – Klient ma gwarancję, że jego dealer pomoże mu w przyszłości, kiedy będzie chciał wymienić auto na nowe."

Wybór 1: Wymiana samochodu na nowy
Kiedy umowa kredytowa dobiegnie końca i nadejdzie czas spłaty ostatniej raty, program „Wybór 1..2..3” pozwala klientowi wymienić samochód na jeden z nowych modeli z rodziny General Motors. W tym przypadku, na pierwszą wpłatę za nowy samochód klient może przeznaczyć różnicę pomiędzy ostatnią ratą a rzeczywistą wartością samochodu, czyli ceną zapłaconą przez dealera za dotychczas użytkowany samochód. Różnica ta będzie stanowić wkład własny na poczet nowego auta.

Wybór 2: Rozłożenie raty finalnej na standardowy kredyt
W drugim przypadku, korzystając z możliwości jakie oferuje „Wybór 1..2..3”, klient może zamienić pozostałą do zapłacenia kwotę na standardowy kredyt GMAC Banku i zatrzymać samochód. Maksymalny okres przedłużenia to 72 miesiące łącznie z pierwotnym okresem kredytu.

Wybór 3: Spłata raty finalnej
Pod koniec umowy, klient może po prostu spłacić ratę finalną gotówką i zatrzymać użytkowany samochód.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.