1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza ogłosić przetarg na brakujący odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa jeszcze przed końcem tego miesiąca.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg
W poniedziałek na konferencji prasowej GDDKiA poinformowała o ogłoszeniu przetargu planowanym na 28 czerwca, dotyczącym pięciu odcinków autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa. Przetarg zostanie ogłoszony w formule projektuj i buduj. Dokumentacja jest już gotowa, ale przedstawiciele GDDKiA zamierzają ją zaktualizować, znaleźć trochę oszczędności, a przy okazji wprowadzić trochę innowacji.

Jakiś czas temu wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów postanowił, że odcinek będzie realizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Taka decyzja miała przyspieszyć realizację całego projektu. Poza tym wiceminister twierdzi, ze taki sposób finansowania jest tańszy przy założeniach, które zostały przyjęte dla partnerstwa prywatno-publicznego. Koszt budowy odcinka liczącego 80 km szacowano wcześniej na ok. 3,6 mld zł, ale podmioty, które zgłosiły chęć budowy, z którymi podpisano umowę, nie były w stanie zapewnić finansowania na realizację tej inwestycji.

Dyrektor GDKKiA poinformował, że jeszcze w czerwcu lub lipcu tego roku uda się jeszcze ogłosić przetarg na trasę S14. Otwarcie ofert cenowych w przetargu na budowę Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu S14 przeprowadzono na początku lutego tego roku. Najtańsze oferty przedstawił Budimeks, na łączną kwotę 1,58 mld zł brutto. Okazało się jednak, że ich wartość była wyższa niż kosztorys inwestora, dlatego przetarg został unieważniony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 90 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia prezentuje nowe logo
Kia prezentuje nowe logo
Kia zaprezentowała nowe logo oraz nowe hasło marki. Mają one symbolizować "śmiałą transformację oraz nowe cele". Kia zapowiada ofensywę w branży mobilności.