mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 na razie za darmo

A2 na razie za darmo

W środę 26 lipca 2006 r. od godziny 19 ma zostać udostępniony dla ruchu nowy ponad 100 km odcinek autostrady A2 Konin - Stryków. Tegoż dnia w południe na węźle Dąbie - na granicy Wielkopolski i województwa łódzkiego - odbędzie się uroczystość otwarcia autostrady. Przynajmniej przez rok na tym odcinku A2 nie będą pobierane opłaty.

A2 na razie za darmo

Na razie za darmo, z parkingami co kilkanaście kilometrów, ale bez telefonów łączności alarmowej, stacji paliw i restauracji - tak odbierać będą nowy odcinek autostrady A2 kierowcy. Do standardu autostrady płatnej ta część A2 ma być dostosowana najdalej za rok. Wtedy też jej operator powinien wprowadzić punkty poboru opłat. Kasy mają być na wyjazdach, a nie na głównych jezdniach, jak jest między Koninem a Nowym Tomyślem. Koszt przejazdu między węzłami Żdżary pod Koninen i Emilia pod Zgierzem - według obietnic ministra transportu Jerzego Polaczka - nie ma przekraczać 60 procent myta pobieranego na porównywalnym dystansie A2 zbudowanej przez prywatnego koncesjonariusza między Koninem a Nowym Tomyślem. Tam za przejechanie 90 km trzeba dwukrotnie płacić po 11 złotych od samochodu osobowego.

Nowa autostrada przebiega przez dwa województwa - 45,6 km przez wielkopolskie i 57,9 km przez łódzkie. Budową tych dwóch odcinków zarządzały oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu i Łodzi.


Przeczytaj także:

A2 - można by jechać ale... (2006-07-04)

Autostradowe harmonogramy (2006-07-12)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Podróżnik 2006-07-25

Lepiej późno niż wcale. Autostrady w Polsce buduje się najdłużej i najdrożej. A Warszawa może poczekać...tam jest jeszcze kilka "pieczeni" do wyrwania przez polityków. Jakie to szczęście, że chociaż Gierek wybudował trasę katowicką! Bez niej do Stolicy można by tylko dolecieć na pękające w szwach Okęcie. A swoją drogą, dlaczego nie pomyślano, aby zbudować łącznik między Strykowem a istniejącym odcinkiem A1 (Piotrków - Tuszyn)? Łódź już mogłaby mieć wschodnią obwodnicę. Ale nie wymagajmy od urzędasów z GDDKiA aby myśleli...

~Zyguś 2006-07-25

No to wreszcie przegoniliśmy w długości autostrad takie potęgi jak Litwa (417km) i Słowenia (457km). Ale Panie i Panowie - bez euforii - do Czech i Węgier jeszcze nam brakuje paru lat...

~Druzers z Krk 2006-07-25

Warszawa będzie ostatnim wielkim miastem polskim bez najmniejszego kawałka autostrady. Szczecin; Wrocław, Katowice, Kraków; Poznań, Łódź. Juz za dwa lata Gdańsk :)

~piter606 2006-07-24

Tak pięknie mogło być już w grudniu, ale wstrzymali otwarcie na pół roku, żeby można było zapisać na konto rządu PIS-u, He, he, he!!!

~marian 2006-07-24

Nareszcie, nareszcie.......................

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.