1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk

Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk

Duże zmiany na odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie pojawiła się organizacja ruchu w układzie 2+2.

Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk

Na autostradzie A1 budowa odcinka Piotrków Trybunalski - Kamieńsk nabiera rozpędu. W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na budowanym odcinku, od wtorku 12 października została wprowadzona nowa organizacja ruchu w układzie 2+2, zastępująca dotychczasowy 1+1. Tym samym na całej trasie od Tuszyna do węzła Częstochowa Północ kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków.

Świeżo wprowadzone zmiany zdecydowanie poprawią przepustowość na tym odcinku, a dzięki temu poprawie ulegnie komfort jazdy. A to nie koniec nowości, bo na 24-kilometrowym odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem znika wąskie gardło i uruchomiony w pełnym zakresie zostaje węzeł Kamieńsk (połączenie A1 z drogą wojewódzką nr 484).

Zmian, które radykalnie wpłyną na poprawę przejazdu przez budowaną autostradę A1, będzie więcej, bo już za kilka dni udostępnione zostanie 6 km nowej, zachodniej jezdni (od granicy województw w kierunku południowym) na odcinku od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do węzła Częstochowa Północ. Będzie to oznaczało, że kierowcy jadący w stronę Katowic będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli docelowy przekrój nowej trasy. Jadący w przeciwną stronę będą nadal dysponowali dwoma pasami ruchu. Pozostałe dwa będą wykorzystywane jedynie do kontynuacji prac przez wykonawcę, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku w trakcie prowadzonych prac.

Kiedy koniec prac?

Za kilka tygodni planowane jest definitywnie zakończenie prac na odcinku od Radomska do granicy woj. śląskiego i łódzkiego i ten 7-kilometrowy fragment drogi stanie się pełnoprawną autostradą, gdzie będzie można poruszać się po trzech pasach ruchu w każdym kierunku z prędkością do 140 km/h. W tym roku kierowców czekają jeszcze dwie poważne zmiany dotyczące odcinków autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego: Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk - Radomsko. Na obu mają być dostępne obie jezdnie w pełnym przekroju, czyli kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Pozostałe prace, jakie będą do wykonania, nie powinny w żaden sposób ograniczać przejazdu.


Podobne wiadomości:

1 grudnia autostrady bez szlabanów

1 grudnia autostrady bez szlabanów

Aktualności 2021-11-22

Koniec starej

Koniec starej "gierkówki", betonowa...

Polskie drogi 2021-08-13

W najbliższy piątek, 13 sierpnia, przekazany zostanie kierowcom ostatni już odcinek betonowej jezdni wschodniej na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Tym samym dawna „gierkówka” przejdzie definitywnie do historii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Trzy pasy na nowym odcinku A1
Trzy pasy na nowym odcinku A1
Kierowcy na nowym odcinku autostrady A1 zyskali właśnie możliwość jazdy trzema pasami ruchu w kierunku południowym. Poniżej szczegóły.