1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk

Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk

Duże zmiany na odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie pojawiła się organizacja ruchu w układzie 2+2.

Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk

Na autostradzie A1 budowa odcinka Piotrków Trybunalski - Kamieńsk nabiera rozpędu. W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na budowanym odcinku, od wtorku 12 października została wprowadzona nowa organizacja ruchu w układzie 2+2, zastępująca dotychczasowy 1+1. Tym samym na całej trasie od Tuszyna do węzła Częstochowa Północ kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków.

Świeżo wprowadzone zmiany zdecydowanie poprawią przepustowość na tym odcinku, a dzięki temu poprawie ulegnie komfort jazdy. A to nie koniec nowości, bo na 24-kilometrowym odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem znika wąskie gardło i uruchomiony w pełnym zakresie zostaje węzeł Kamieńsk (połączenie A1 z drogą wojewódzką nr 484).

Zmian, które radykalnie wpłyną na poprawę przejazdu przez budowaną autostradę A1, będzie więcej, bo już za kilka dni udostępnione zostanie 6 km nowej, zachodniej jezdni (od granicy województw w kierunku południowym) na odcinku od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do węzła Częstochowa Północ. Będzie to oznaczało, że kierowcy jadący w stronę Katowic będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli docelowy przekrój nowej trasy. Jadący w przeciwną stronę będą nadal dysponowali dwoma pasami ruchu. Pozostałe dwa będą wykorzystywane jedynie do kontynuacji prac przez wykonawcę, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku w trakcie prowadzonych prac.

Kiedy koniec prac?

Za kilka tygodni planowane jest definitywnie zakończenie prac na odcinku od Radomska do granicy woj. śląskiego i łódzkiego i ten 7-kilometrowy fragment drogi stanie się pełnoprawną autostradą, gdzie będzie można poruszać się po trzech pasach ruchu w każdym kierunku z prędkością do 140 km/h. W tym roku kierowców czekają jeszcze dwie poważne zmiany dotyczące odcinków autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego: Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk - Radomsko. Na obu mają być dostępne obie jezdnie w pełnym przekroju, czyli kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Pozostałe prace, jakie będą do wykonania, nie powinny w żaden sposób ograniczać przejazdu.


Podobne wiadomości:

Kolejne kilometry szlaku Via Carpatia oddane kierowcom

Kolejne kilometry szlaku Via Carpatia oddane...

Aktualności 2022-05-17

Coraz bliżej realizacji obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK79

Coraz bliżej realizacji obwodnicy Zabierzowa...

Polskie drogi 2022-08-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!